"Sie kręci", czyli Jurek Owsiak wraca do Trójki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Sie kręci", czyli Jurek Owsiak wraca do Trójki!
Jerzy Owsiak podczas XX Finału WOŚPFoto: WOŚP

Jerzy Owsiak wraca do trójkowej redakcji - od 18 stycznia będzie prowadził na naszej antenie własną audycję! W swoim autorskim muzycznym programie "Sie kręci" będzie prezentował m.in. młode zespoły grające muzykę w klimacie "Przystanku Woodstock”.

Posłuchaj

Jerzy Owsiak zaprasza "Sie kręci!"
+
Dodaj do playlisty
+

W "Sie kręci" usłyszycie przede wszystkim "muzykę z oklaskami" – występy artystów zarejestrowane na scenie wszystkich edycji festiwalu "Przystanek Woodstock". Usłyszeć będzie można także młodych muzyków rywalizujących w eliminacjach na Przystanek, będzie to więc cykliczna dawka dobrej muzyki. Wraz z rozszerzeniem formuły festiwalu Przystanek Woodstock na jego scenie, a więc i w radiowych spotkaniach z Jurkiem, coraz częściej prezentowana jest muzyka z wielu stron świata. Słuchacze mogą liczyć na ogromną różnorodność stylów, zaczynając od rocka, poprzez muzykę progresywną, kończąc na folku i jazzie.

Klimat radiowych spotkań z Jurkiem to ogromne emocje zawarte w muzyce granej na żywo, wykonywanej przez największych artystów nie tylko ostatnich lat. Jurek sięga także do bogatej, muzycznej dokumentacji ostatnich dwóch dekad, przypomina twórców, dla których występ przed laty na scenie Przystanku był jedyną okazją do profesjonalnego zarejestrowania swoich koncertowych dokonań.

Owsiak z radiową Trójką był już związany w latach 90. Początkowo prowadził audycję "Brum", a później "Sie kręci". Umowa współpracy pomiędzy Jerzym Owsiakiem i Programem 3 została podpisana przez Prezesa fundacji WOŚP i dyrektor Trójki Magdę Jethon 8 stycznia, tuż przed północą, podczas XX Finału WOŚP w studiu Telewizji Polskiej.

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" Kuba Strzyczkowski prowadził licytację dwóch prac, które powstały specjalnie na XX Finał WOŚP. Edward Dwurnik, wybitny malarz namalował obraz "Panorama Myśliwiecka, czyli Trójka do potęgi". Drugim z licytowanych dzieł, pod tym samym tytułem, był kolaż Andrzeja Dudzińskiego, znanego grafika, rysownika i fotografika. Na tym cyfrowym kolażu Magda Jethon czuwa nad gromadką pracowników Trójki; obecny jest także Jerzy Owsiak, w podwójnej roli - jako dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz trójkowy dziennikarz. Obie prace można obejrzeć na stronie internetowej Trójki Trójkowa licytacja dla WOŚP

Audycji "Sie kręci" z udziałem Jerzego Owsiaka będzie można słuchać w każdą środę w godz. 22-23. Zapraszamy!

Polecane