Seremet musi wyeliminować Parulskiego?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Seremet musi wyeliminować Parulskiego?
Michał KrzymowskiFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Michał Krzymowski ("Wprost"): Jeśli prokurator Seremet nie pozbędzie się generała Parulskiego, to przegra tę wojnę, będzie ubezwłasnowolniony i będzie zakładnikiem Parulskiego.

Posłuchaj

"Komentatorzy", 11 stycznia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Publicysta dodał, że - biorąc pod uwagę przeszłość Krzysztofa Parulskiego - nigdy nie powinien zostać generałem. Michał Krzymowski jest zdania, że nie ma powodu, by prokuratura wojskowa funkcjonowała jako oddzielny byt. - Uważam wręcz, że sprawy w wojsku powinna badać prokuratura cywilna, gdyż jest wolna od powiązań środowiskowych i solidarności widocznej między żołnierzami - powiedział w Trójce.

Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") zgodził się, że prokuratura wojskowa będzie musiała pozostać ze względu na specyfikę armii, aczkolwiek w okrojonym wymiarze. - Ten proces już się dzieje, etaty w sądownictwie wojskowym zostały okrojone o jedną trzecią, a prokuraturę wojskową czeka zmniejszenie celów i zadań.

 

Więcej w dźwięku "Komentatorzy, 11 stycznia 2012". Publicyści dyskutowali w audycji także w nad przekazaniem prezydencji Danii i rozmowach o unii fiskalnej.

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(asz)

Polecane