199,5 tysiąca złotych od słuchaczy Trójki dla WOŚP

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
199,5 tysiąca złotych od słuchaczy Trójki dla WOŚP
Magda Jethon i Artur Andrus prezentują "Panoramę Myśliwiecką" Edwarda Dwurnika podczas 20. Finału WOŚP.Foto: fot. PR/Marcin Zawadzki

Przekazanie obrazów Andrzeja Dudzińskiego i Edwarda Dwurnika Jurkowi Owsiakowi podczas XX finału WOŚP mogliśmy oglądać w TVP2. Następnego dnia w Trójce dzieła zostały zlicytowane! Słuchacze Trójki ponownie nie zawiedli.

Posłuchaj

Edward Dwurnik opowiada o swojej "Panoramie"
+
Dodaj do playlisty
+

Cała kwota - 199,5 tysiąca złotych - za pośrednictwem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

"Panorama Myśliwiecka" - obraz olejny Edwarda Dwurnika trafi do Pana Krzysztofa, który przeznaczył na dzieło 180 tysięcy złotych!

Jak przyznaje Edward Dwurnik, jego obraz miał kilka wersji, zanim przyjął tę ostateczną. - Był bardzo obsceniczny, ale skonsultowałem się z przyjaciółmi i wygładziłem, jako że obraz idzie na publiczną licytację - opowiadał w Trójce.

Artysta starał się jak najwięcej opowiedzieć o Trójce i tworzących ją ludziach.

E.
E. Dwurnik

Z dowcipem przedstawił tańczące dziennikarki, panom dodał powagi bielą, a na pierwszym planie umieścił Jerzego Owsiaka z orkiestrowym sercem.

- Strasznie się męczyłem z tymi postaciami. Jedną kobietę zrobiłem czarną, a okazało się, że to blondynka. Raz ją rozebrałem, raz ubrałem i ciągle miałem z tym kłopoty. Ale nie chciałem nikogo obrazić; to jest zabawny obraz, taki rodzinny - opowiadał Michałowi Nogasiowi, który odwiedził Mistrza w jego pracowni.

Drugi finał wygrał Pan Piotr! - Jestem rówieśnikiem Trójki i postanowiłem sobie wreszcie sprawić jakiś prezent - powiedział, licytując "Panoramę Myśliwiecką" według Andrzeja Dudzińskiego.

Wynik tej licytacji to 19,5 tysiąca złotych.

A.
A. Dudziński

Na tym cyfrowym kolażu Magda Jethon czuwa nad gromadką pracowników Trójki; obecny jest także Jerzy Owsiak, w podwójnej roli - jako dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz trójkowy dziennikarz (od 18 stycznia będzie prowadził na naszej antenie swoją audycję).

Andrzej Dudziński określił swoje zadanie jako "mnisią robotę". - Z całej masy kompletnie nieparalelnych zdjęć wydobyć "główki" w możliwie zbliżonej wielkości i rozdzielczości było naprawdę trudno - opowiadał.

Więcej dowiesz się, słuchając, jak Edward Dwurnik i Andrzej Dudziński opowiadają o swoich "Panoramach".

Polecane