Ten rząd nie umie pisać ustaw

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ten rząd nie umie pisać ustaw
Zofia WojtkowskaFoto: Wojciech Adam Jurzyk

Zofia Wojtkowska ("Newsweek"): Ustawa refundacyjna to drugi, po reformie edukacji, milowy krok, którego miał dokonać rząd Donalda Tuska, i który z założenia jest słuszny, ale dramatycznie źle przeprowadzony, co uderza w ogromną grupę ludzi.

Posłuchaj

"Komentatorzy", 5 stycznia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Zofia Wojtkowska dodała, że osiągnięte wczoraj porozumienie z lekarzami nie kończy problemu. - Dla lekarzy kłopot kończy się w momencie, gdy rząd obiecuje, że nie będzie ich finansowo karał. Ale choć kwestie leków przestają być dla nich istotne, to nie przestają istnieć - powiedziałą w Trójce.

Zdaniem Wiktora Świetlika ("Super Express", "Uważam Rze") sprawa refundacji leków jest modelowym przykładem tego, jak wygląda w Polsce legislacja, działanie opozycji, rządu i konsultantów społecznych. - W przypadku tej ustawy żadna ze stron nie spełniła swoich podstawowych funkcji: rząd pisał zmiany na chybcika, opozycja była skupiona na mówieniu o zdradzie i marszach, a środowiska lekarskie, koncerny farmaceutyczne i pacjenci obudzili się dopiero, gdy przepisy weszły w życie - wyjaśnił.

W rozmowie z Mają Borkowską publicyści skomentowali także zmiany personalne w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(asz)

Polecane