Nie ten minister do dymisji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie ten minister do dymisji
Igor JankeFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Igor Janke ("Rzeczpospolita", Salon24): Dziś należałoby złożyć wniosek o odwołanie nie Arłukowicza, a Ewy Kopacz, bo to ona odpowiada za rozwiązania przygotowane w resorcie zdrowia w jej kadencji.

Posłuchaj

"Komentatorzy", 4 stycznia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w związku z zamieszaniem wokół nowej ustawy refundacyjnej. Poparcie deklarują Solidarna Polska i Ruch Palikota.

- Arłukowicz wciąż próbuje ratować sytuację, w jakiej się znalazł. Można go będzie rozliczać po roku działalności, a nie po miesiącu - dodał Igor Janke.

Marcin Wojciechowski ("Gazeta Wyborcza") dodał, że nie dojdzie do odwołania Bartosza Arłukowicza, bo opozycja nie ma niezbędnej większości. - Ale taka debata Platformie Obywatelskiej i rządowi się "należy", bo popełnili fuszerkę. Zamierzenie było słuszne, system miał być bardziej przejrzysty, ale jego wprowadzenie jest skandalicznie złe od strony organizacyjnej, że trzeba ponieść odpowiedzialność - podkreślił.

Publicyści są zgodni, że obecny rząd straci na poparciu. Chcesz wiedzieć więcej wysłuchaj dźwięku "Komentatorzy, 4 stycznia 2012".

W dalszej części audycji, którą przygotowała Maja Borkowska, mowa była o sytuacji na Węgrzech.

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(asz)

Polecane