RADIOWY DOM KULTURY przedstawia: Najlepsi 2011!!!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
RADIOWY DOM KULTURY przedstawia: Najlepsi 2011!!!
Foto: Glow Images/East News

W tę sobotę wszystko stanie się jasne. Słuchacze RDK wybrali najważniejsze wydarzenie kończącego się roku, najlepszą płytę i najlepszą książkę.

Instruktorzy RDK przyznali tytuł Kulturysty Roku. Kto znalazł się w gronie zwycięzców? Szczegóły w specjalnym, zamykającym niezwykle bogate – gdy idzie o wydarzenia kulturalne – dwanaście miesięcy, wydaniu programu.

Będą też wspomnienia, wrócimy do miejsc, z których nadawaliśmy (nie tylko w okresie festiwalowym), przypomnimy najciekawsze akcje artystyczne i ich twórców. Pojawi się też, oczywiście, muzyka z ulubionych płyt Słuchaczy i Instruktorów RDK.

Przypomnijmy, że tytuł Kulturysty Roku przyznany zostanie po raz drugi, jako pierwsza – w roku 2010 – otrzymała go krakowska artystka Cecylia Malik za projekt "365 drzew".

W tym roku nominowani zostali: Ewa Gołębiowska, Honza Zamojski, Monika Drożyńska, Kolektyw Sputnik Photos Polska (Agnieszka Rayss, Jan Brykczyński, Michał Łuczak, Rafał Milach i Adam Pańczuk) oraz Paweł Dunin-Wąsowicz.

Plebiscyt Słuchaczy odbywał się (między 17 a 30 grudnia) po raz siódmy. W poprzedniej edycji, w roku 2010, triumfowali: Open’er Festival (w kategorii wydarzenie roku), Brodka (za "Grandę" w kategorii płyta roku) i… Wojciech Mann (za "RockManna" w kategorii książka roku).

Laureaci otrzymają dyplomy, które wykona młody artysta, pomysłodawca znaku i maszyny do szeptania, Jarema Drogowski

W sobotnie popołudnie, między 13 a 15 zapraszają: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś

Jesteśmy też na Facebook'u >>

Polecane