Nie chcę, ale muszę ... zrobić ten film

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie chcę, ale muszę ... zrobić ten film
Reżyser Andrzej Wajda i odtwórcy głównych ról - Robert Więckiewicz i Agnieszka GrochowskaFoto: (fot. PAP/Tomasz Gzell)

- Polska wydała bohatera bardzo szczególnego, który odniósł prawdziwe zwycięstwo, a nie tylko zwycięstwo ducha. Uprzedzę pytanie o powody i powiem, że muszę zrobić ten film - mówił Andrzej Wajda na konferencji twórców "Wałęsy".

Posłuchaj

"Fajny film", 14 grudnia 2011
+
Dodaj do playlisty
+

Reżyser Andrzej Wajda przyznał, że to najtudniejszy film w ciągu 55 lat jego pracy w filmie.

Autorem scenariusza do "Wałęsy" jest Janusz Głowacki, który przyznaje, że w pierwszej chwili był zaskoczony propozycją. - Ponieważ jednak reżyser nie zamierzał budować pomnika ani kapliczki pomyślałem, że to może być ciekawe - mówił podczas konferencji, na której obecny był także dziennikarz Trójki Ryszard Jaźwiński.

Agnieszka Grochowska, odtwórczyni roli żony byłego prezydenta ma to szczęście, że z realizacją filmu zbiegła się data publikacji autobiografii Danuty Wałęsy. - Jestem po lekturze tej książki i pomogła mi ona szczególnie w jednym - wyzbyciu się całkowicie obawy przed zdjęciami i w "zaatakowaniu" tej postaci. Po prostu osoba, która napisała tę książkę jest kimś o tak niezwykłym harcie ducha, że aktorka, która ją zagra musi zapomnieć o strachu - podkreśliła.

Tytułową rolę zagra Robert Więckiewicz. Premiera filmu planowana jest na jesień przyszłego roku. Na konferencji prasowej w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie, która odbyła się 24 listopada 2011 można było zobaczyć pierwsze zdjęcia.

Co twórcy filmu mówią o samym Lechu Wałęsie dowiesz się słuchając całej audycji "Fajny film, 14 grudnia 2011".

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30. Zapraszamy.

(asz)

Polecane