Mann i Gacek idą razem do kina

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Oczywiście dziennikarze Trójki wybrali się na zupełnie inne seanse. Ale wyszła z tego całkiem spójna audycja. Posłuchajcie "W Tonacji Trójki".

Posłuchaj

Mann i Gacek idą razem do kina
+
Dodaj do playlisty
+

Czy temat "postaci znane ze srebrnego ekranu" należałoby odnieść do aktorów, czy raczej do kreowanych przez nich bohaterów? Jak się okazało, Wojciech Mann i Anna Gacek mają na ten temat całkiem odmienne zdanie. W praktyce piosenkowego uniwersum te granice często się jednak zacierają, a hołdy dla wybitnych aktorów są po prostu opowieściami o ich legendarnych kinowych wcieleniach.

Tak uczynił choćby zespół Kasabian w utworze "Vlad The Impaler", nawiązującym do postaci Jokera w ostatniej filmowej realizacji legendy Batmana. Zresztą, czy dla wielu z nas Heath Ledger nie pozostanie już nas zawsze właśnie niezwykłym psychopatą z Gotham City , który doprowadził młodego aktora do tragicznej śmierci?

James Dean i John Wayne zadomowili się w masowej świadomości pod własnymi nazwiskami, choć w gruncie rzeczy nic o nich nie wiemy, utożsamiając podświadomie aktorów z charakterystycznymi dla ich karier typami ekranowych bohaterów. Ale może właśnie dlatego doczekali się oni tak wielu muzycznych hołdów?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. "W Tonacji Trójki" na naszej antenie - od poniedziałku do piątku, po godzinie 15:00.

Polecane