Znamy nominacje do tytułu Kulturysty Roku 2011!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Znamy nominacje do tytułu Kulturysty Roku 2011!
aut. Jarema DrogowskiFoto: aut. Jarema Drogowski

Poznaliśmy nazwiska osób nominowanych do honorowego tytułu przyznawanego przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury!

Posłuchaj

Nominacja dla Ewy Gołębiowskiej
+
Dodaj do playlisty
+

Kulturysta Roku to honorowy tytuł przyznawany przez dziennikarzy Trójki. Jeżdżąc po Polsce spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu!

Już od 7 lat organizujemy Plebiscyt na najważniejsze książki, płyty i wydarzenia mijającego roku. W głosowaniu biorą udział słuchacze Trójki. Dokładnie rok temu dojrzeliśmy do przyznawania nagród osobom, których zasługi dla kultury są - naszym zdaniem- niepodważalne. Tak właśnie zrodził się Kulturysta Roku.

 

Oto nominowani do tego tytułu w roku 2011:

 

Paweł Dunin- Wąsowicz

/

Dziennikarz, krytyk literacki, wydawca, założyciel wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, redaktor naczelny pisma "Lampa". Czasami także muzyk - najgorszego zespołu świata (jak sam twierdzi) -  Meble. Papież kultury niezależnej, wielu zawdzięcza mu pomoc, radę czy wsparcie. Bez przesady można stwierdzić, że poświęcił swoje życie promowaniu sztuki, w tym ukochanych książek. Jako wydawca ma ucho na "nowe" czego przykładem jest sukces Doroty Masłowskiej. Bez fortuny a z talentem - słowem jakimś cudem - udaje mu się 20 lat prowadzić pismo literackie, obecnie pod tytułem "Lampa". Powinno się go skopiować i umieścić w każdym mieście!Monika Drożyńska

/

Ma dyplom ASP i mnóstwo pomysłów na to co można robić w życiu - jest designerką, performerką, animatorką kultury i aktywistką . Zderza tradycję z nowoczesnością. Skupia dookoła siebie ludzi. Poznaliśmy ją gdy w odruchu protestu zaczęła szyć "Dom Kultury" z mieszkańcami Krakowa. Zimą w zaciszu domowym - herbata, radio i haftowanie... W ten sposób powstały "Aktywności Zimowe" , które przerodziły się w "Haft Miejski". Złość pomagała wyładować w innym haftowanym projekcie - "Wyhaftuj się". O Monice usłyszymy jeszcze nie raz, takie dziewczyny są cały czas w ruchu!Sputnik Photos (Polska)- Agnieszka Rayss, Rafał Milach, Jan Brykczyński, Adam Pańczuk, Michał Łuczak

/

Grupa niezwykłych ludzi. Interesujący razem, interesujący osobno! Zaczarował nas znakomity album oraz seria wystaw „IS (not)” . Był to efekt spotkania polskich fotografów z islandzkimi pisarzami. Prowadzą projekty edukacyjne, swoją praca udowadniają, że polska fotografia jest na najwyższym światowym poziomie.

 

Honza Zamojski

/

Artysta,grafik, wydawca, projektant, najkrócej rzecz ujmując -"działacz".  Ma niebieskie oczy, którymi wychwytuje często pomijane obszary rzeczywistości - niuanse to jego specjalność. Chętnie zagłębia się w świat fauny i flory. Odważnie wprowadza odbiorców w świat swojej wyobraźni, nie patrząc na aktualnie panujące mody w świecie sztuki. Trudno go zaszufladkować, tak jak trudno wyliczyć jego aktywności: Stowarzyszenie Starter, Outsiders Gallery, wydawnictwo Morava...co jeszcze? Jest świetnym materiałem na Kulturystę, choć raczej  po mięśniach go nie poznacie.


Ewa Gołębiowska

/

Kobieta - instytucja. To dzięki niej Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie (dziś Zamek Cieszyn) stał się międzynarodowym miejscem spotkań dla projektantów, przedsiębiorców i entuzjastów wzornictwa. Gdzieś tam, na końcu Polski udało się jej skumulować ludzką energię i stworzyć miejsce otwarte zarówno dla artystów, jak i mieszkańców Cieszyna. Z równym entuzjazmem prezentuje najlepszych projektantów i mistrzynie cieszyńskich wypieków. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Wiedza, klasa, profesjonalizm i murowana kandydatura na Kulturystkę.

 

Kto zostanie Kulturystą Roku 2011? To stanie się jasne 31 grudnia podczas ostatniego w tym roku wydania Radiowego Domu Kultury. Dla nas jasne jest jedno - nominowani są zwycięzcami, każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać!

 

szydłowska&obszańska&nogaś

Polecane