Triatlon jest dla ludzi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Triatlon jest dla ludzi
Foto: Fot.: Glow Images

Popularność triatlonu, podobnie jak biegania, rośnie lawinowo. To niełatwy sport, ale tak jak w przypadku biegania, nie od razu trzeba biegać maratony.

Posłuchaj

"Biegam, bo lubię", 1.12.2011
+
Dodaj do playlisty
+

Triatlon to dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania.

- O ile dystans Ironman to coś, co być może nie każdy ma w swoim zasięgu, o tyle dystans sprinterski, czy olimpijski są tak naprawdę do osiągnięcia dla każdego, kto lubi sport, lubi się ruszać - mówi Kornel Pawlik z firmy organizującej imprezy triatlonowe.

Dystans sprinterski wynosi 750 metrów do przepłynięcia, 20 km do przejechania rowerem i na koniec 5 km do przebiegnięcia. Olimpijski to dokładnie dwa razy tyle: czyli 1500 m do przepłynięcia, 40 km rowerem i 10 km biegiem.

Dla tych najbardziej ekstremalnych sportowców jest dystans Ironman: 3 800 metrów pływania, 190 km rowerem i na koniec jeszcze maraton. Jest też wersja bardziej dostępna, o połowę krótsza.

- Do wzrostu popularności triatlonu przyczyniło się zainteresowanie tym sportem znanych osób, przykładowo Piotra Adamczyka, czy Tomasza Karolaka, którzy ukończyli dystans połowy Ironmana - tłumaczy Kornel Pawlik.

Jak co sobotę Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski zapraszają na stadiony. Od 9.30 czekają na Państwa trenerzy, przyjść może każdy. Adresy placówek w całej Polsce, na których odbywają się treningi, można znaleźć TU>>.

(pg)Polecane