Jacek Hugo-Bader na biegunie okrucieństwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Hugo-Bader na biegunie okrucieństwa
Foto: Fot.: mat. promocyjne do książki "Dzienniki kołymskie"

To, jak "Dzienniki kołymskie" będą wyglądać, że będą miały zieloną okładkę, że zostaną podzielone na trzy części, a także to, że ukażą się w grudniu 2011 roku, przepowiedziała autorowi szamanka.

Posłuchaj

"Trójkowy Znak Jakości", 2.12.2011
+
Dodaj do playlisty
+

Brytyjski dziennik "The Independent" uznał Jacka Hugo-Badera za jednego z najlepszych i najciekawszych autorów prozy podróżniczej na świecie. - Jestem przekonany, że gdy już wszyscy przeczytają jego najnowszą książkę, to "ochom" i "achom" nie będzie końca - mówił Michał Nogaś w "Trójkowym Znaku Jakości".

"Dzienniki kołymskie" są efektem podróży Jacka Hugo-Badera przez Kołymę. Jest to miejsce z niezwykle tragiczną przeszłością. - To tam właśnie mieściły się łagry, do których przez lata zsyłano ludzi niewygodnych dla komunistycznych władz radzieckich. Ten rejon, nazywany także biegunem okrucieństwa, był zamknięty dla ludzi z zewnątrz aż do 1994 roku - tłumaczył Michał Nogaś.

/

Dostać się na Kołymę nie jest łatwo, można to zrobić tylko drogą morską. Na miejscu jest tylko jedna droga, ale za to licząca 2025 km. - To Trakt Kołymski. Zbudowali go więźniowie gułagu w przeraźliwym zimnie używając jedynie łopat, wiaderek i taczek, żadnych maszyn. Jej przebycie było głównym zadaniem reportera. Sam sobie je narzucił - mówił redaktor.

"Dzienniki kołymskie" ukażą się w poniedziałek z "Trójkowym Znakiem Jakości".

Jacek Hugo-Bader będzie dziś w godzinach 16-19 gościem Kuby Strzyczkowskiego podczas aukcji w ramach "Idą święta". Jednym z przedmiotów wystawionych na licytację jest złoty samorodek, który autor "Dzienników kołymskich" dostał od oligarchy, najbogatszego człowieka na Kołymie.

W niedzielę o 21.00 Jacek Hugo-Bader będzie opowiadał o swojej najnowszej książce Michałowi Nogasiowi w audycji "Z najwyższej półki".

"Trójkowy Znak Jakości" na antenie Trójki w każdy piątek o godz. 7.40.

(pg)

Polecane