Wokalista Genesis pracuje ze Zbigniewem Preisnerem i Patrycją Markowską!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wokalista Genesis pracuje ze Zbigniewem Preisnerem i Patrycją Markowską!
Foto: Darek Kawka

Ray Wilson chętnie współpracuje z polskimi muzykami, i to reprezentującymi bardzo różne style.

Posłuchaj

Wokalista Genesis pracuje ze Zbigniewem Preisnerem i Patrycją Markowską!
+
Dodaj do playlisty
+

-Gdy poprosiłem słynnego holenderskiego producenta Armina van Buurena o transową wersję piosenki "Yet Another Day", wszyscy pytali, dlaczego to robię - wyjaśnia Ray Wilson. - A ja po prostu staram się pracować z dobrymi artystami i pozostawać otwartym na zupełnie inne muzyczne światy...

Obecnie brytyjski wokalista podjął współpracę z wybitnym (jego zdaniem: "genialnym") polskim kompozytorem muzyki filmowej, Zbigniewem Preisnerem, oraz Patrycją Markowską, którą uważa za "fajną rockową dziewczynę". Oba pomysły zaskoczyć mogą tych, którzy pamiętają Raya Wilosona jako wokalistę Genesis na ich ostatniej płycie "Calling All Stations" z 1997 roku. Artysta opublikował zresztą niedawno album "Genesis Klassik" z kameralnymi, smyczkowymi aranżacjami przebojów brytyjskiej grupy.

Wilsona trudno jednak nazwać zakładnikiem zespołu-legendy rocka progresywnego. Warto pamiętać, że od 1994 roku prowadzi on własny zespół Stiltskin, z którym wspiął się nawet swego czasu na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Macierzystą formację artysta przywrócił zresztą niedawno do życia, by nagrać kolejną płytę.

Od kilku lat mieszka w Polsce, do której sprowadził się ze względu na pewną niewiastę o imieniu Gosia. O problemach z nauką naszego języka oraz o wspomnieniach z akustycznego koncertu w Trójce Ray Wilson opowiedział w audycji "MO czyli Mało Obiektywnie". Posłuchajcie.

Polecane