Płyty tygodnia: 21 - 27 listopada

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Płyty tygodnia: 21 - 27 listopada
Płycie towarzyszy sesja zdjęciowa autorstwa Jacka PorembyFoto: Fot. materiały promocyjne/ Jacek Poremba

Przed południem: L.U.C - Kosmostumostów; po południu: Katarzyna Groniec - Pin-up Princess.

Przed południem: L.U.C - "Kosmostumostów"

 

To jeden z pierwszych albumów muzycznych, który powstaje równolegle z komiksem. Dodatkowo w niespotykany dotąd sposób kreuje odrealniony mikroświat odnosząc się do konkretnego miasta, wychodząc w jego przestrzeń poprzez murale i akcje ambientowe.

Płyta opowiada w fabularny przygodowy sposób o autentycznej przemianie szarego zakompleksionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę znanego dziś jako L.U.C Wszystko to przez pryzmat baśniowo ukazanego Miasta Stumostów - Wrocławia, który faktycznie odegrał kluczową rolę w życiu artysty odmieniając jego życie w niewiarygodny sposób.

/


Na roztańczonej płycie niosącej uniwersalny, filozoficzny przekaz o ludzkim powołaniu, o wartości życiowych porażek jako postaci wystąpiły wyjątkowe osobowości miasta z najróżniejszych środowisk m.in. Waldemar Kasta, Mesajah, prof. Jan Miodek, Trzeci Wymiar, Natalia Grosiak, Leszek Cichoński, Cezary Studniak a nawet uliczny śpiewak P. Fairweather. 

Lista utworów:

1. Proszę o zupełną ciszę na widowni 2. Kurtynomatura w górę 3. Kosmostumostów - geneza feat. Trzeci Wymiar 4. Przybycie z nowym wiekiem feat. Philip Fairweather 5. Słowo dydaktyki feat. Jan Miodek 6. Drapacze szyb 7. Choć pali dużo, student to nie Lexus 8. Sesja nie procesja - sesja poczeka 9. Samomasujące ulice chcą zieleni feat. Mesajah 10. Tańce Krasnolucynutków 11. Kapitan życiowa gleba feat. Cezary Studniak 12. Otucha ducha Stumostów feat. Natalia Grosiak i Waldemar Kasta 13. Studium zagubionych dusz 14. Wrometamorfoza feat. Leszek Cichoński 15. Morał - instrukcja obsługi życia 16. Pospolite ruszenie feat. Sokół (bonus track)

Premiera płyty 22 października, firma fonograficzna: EMI Music Poland.

 

Po południu: Katarzyna Groniec - "Pin-up Princess"

 Siódma płyta w dorobku Katarzyny Groniec. Album to rodzaj zapisu przemyśleń, jakie nawiedzają kobietę po 35 roku życia. Zapis zarówno chwil pięknych jak i tych, kiedy uświadamiamy sobie, że uczestniczymy w długim procesie przemijania.

- Po albumach " Przypadki" i " listach Julii" bardziej ascetycznych aranżacyjnie, miałam ochotę na rytm, puls i prostotę melodii. Do współpracy zaprosiłam Wojciecha Waglewskiego, który napisał dla mnie sześć piosenek. Na płycie gościnnie zaśpiewa też Kapela ze Wsi Warszawa – mówi o swojej najnowszej płycie Katarzyna Groniec. 

/

Lista utworów:

1. Pin-Up Princess

2. Sofia Loren

3. Trawa

4. Podaj dalej

5. Kosmonautka

6. Stare babki

7. Ruski

8. Szeptunka

9. Świt 10. Skleroza 11. Z nim śpię 12. Lec Princess 13. Już nie palę

 

Polecane