Śladami Miłosza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Śladami Miłosza
Czesław Miłosz – 30.06.1911 – 14.08.2004.Foto: www.milosz365.pl

W finale Roku Miłosza, a zarazem w świątecznych okolicznościach 11.11.11., proponujemy rodzaj podsumowania naszych trójkowych jubileuszowych rozmów, które ułożyły się w cykl: śladami Noblisty.

Ta jest szóstą audycją w tym cyklu. Rozpoczynaliśmy "Trójką pod Księżycem" na temat Rosji Czesława Miłosza, potem były: jego Kraków, Krasnogruda, Sopot, jego "Rzeki".  Powracamy do tych miejsc, uzupełniając je o Jego Amerykę i wspominając także Francję. Litwa, najbardziej oczywista, pozostaje cały czas w perspektywie. Osobne miejsce zajmuje na Miłoszowej mapie Warszawa i ten temat może jeszcze powróci.

Andrzej
Andrzej Dudziński, fot.: PR/W. Dorosz

Naszym gościem jest tym razem Andrzej Dudziński, grafik, malarz, współtwórca książeczki zapomnianej, a szczególnej. To "Haiku", szczególny rozdział zarówno w dorobku translatorskim Miłosza, jak i w pracy malarskiej Dudiego.

/


Do każdej też audycji Roku Miłosza poszukuję dźwięków archiwalnych. Wszystkie, poza jednym, pochodzą z moich audycji i nagrań. Przypomnę, że Noblista gościł aż dwukrotnie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy okazji premier jego książek wydawanych w Znaku – "Piesek Przydrożny" oraz "To". Pomysłodawcą audycji realizowanych w Trójce był redaktor krakowskiego wydawnictwa, Jerzy Illg.

Zapraszam w piątek, 11 listopada o godz. 16.00, mając nadzieję, że niektóre dźwięki w tej audycji będą dla Państwa niespodzianką.

Barbara Marcinik

Polecane