Snowman - The Best Is Yet To Come

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Snowman - The Best Is Yet To Come
Foto: fot. mat. prasowe

Drugą płytą Snowman pokaże swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Premiera 7 listopada.

Muzycy z pasją eksploatują nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Nowy repertuar i odświeżona muzyczna forma – energetyczna, krzykliwa i angażująca! Producentem albumu jest Marcin Bors.

Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2009 roku krążkiem "Lazy". Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków.

Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A.Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Snowman regularnie gra na prestiżowych imprezach i festiwalach m.in: Gdynia Summer Jazz Days, trzykrotnie na Malta Festival, Opener 2011, Nowe Nurty, Globalbeat, Festiwal Rockowy Węgorzewo, Festiwal filmowy Dwa Brzegi 2010, Niewinni Czarodzieje 2010, Festiwal w Jarocinie, Europrowincjonalia, TR Warszawa, Prezydencja 2011...

Utwór "Name Day!" znalazł się na składance "OFFENSYWA 3" Trójki, "Lazy" pojawił się na składance "We are from Poland vol. 3" a "Combustion Lane" na składance "Alternativepop vol.1". Wygrali konkurs Off Festiwalu i ONET.PL.

Supportowali Archive, amerykańskie Karate oraz francuski skład Yanna Tiersena (twórca muzyki do "Amelii" i "Goodbye, Lenin").

Ich dźwięki towarzyszą również spektaklom Teatru Usta Usta – Republika: Driver, Cadillac, Alicja 0-700…, Ambasada.

Film splata się w twórczości Snowmana z muzyką od początku ich istnienia – tworzą własną niepowtarzalną ścieżkę dźwiękową do filmów kina niemego:

               Nosferatu: symfonia grozy- reż. F. W. Murnau,
               Gabinet Dr Caligari -  reż. R.Wiene ,
               Gorączka Złota- reż. C.Chaplin
               oraz premierowo Niebezpieczny Romans - reż. M. Waszyński.

grają:
Michał Kowalonek - gitara elektryczna, wokal, blanc noise
Adam Brzozowski - piano, noir noise
Paweł Postaremczak - saksofon tenorowy
Grzegorz Książkiewicz - bas
Daniel Karpiński – perkusja

Lista utworów:

1.    Don’t Stop Me!
2.    Holy Fekin Shirt
3.    The Wrong Song
4.    Bzdurrra
5.    The Best Is Yet To Come
6.    Arrivederci Everyone
7.    Cold Love
8.    It’s My Life
9.    Antiframe
10.    Niezmiennie

Polecane