Budka Suflera zagrała w Trójce (WIDEO)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Budka Suflera zagrała w Trójce (WIDEO)
Budka Suflera w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, 12.11.2011Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Grupa powraca z odświeżoną wersją albumu "Cień wielkiej góry". Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się 12 listopada!Album "Cień wielkiej góry 1975 – 2011" będzie zawierał dwa wykonania płyty "Cień wielkiej góry": pierwsze - z płyty wydanej w 1975 roku i drugie - koncertowe wykonanie z 2011 roku.

Ten album to nie lada gratka dla miłośników zespołu, bowiem każde wykonanie nagrane zostało na winylowym i kompaktowym nośniku, a płyty wraz ze zdjęciami i materiałem nutowym umieszczone w specjalnym pudełku, wykonanym z materiałów najwyższej próby.

Projekt graficzny całości odwołuje się do oryginalnej okładki i klimatu lat siedemdziesiątych.

Historia Budki Suflera sięga 1974 i właśnie jesienią tego roku zespół nagrał jeden ze swoich największych przebojów - "Cień wielkiej góry", zainspirowany tragiczną śmiercią dwóch polskich himalaistów, Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, w sierpniu 1973 roku.

Album "Cień wielkiej góry" to także historia okładki, której kilka projektów zespołu w 1975 roku zostało odrzuconych przez głównego plastyka Polskich Nagrań. Ostatecznie Romuald Lipko zadecydował, że okładka będzie całkowicie biała, jedynie z nazwą zespołu i tytułem na środku. Premiera krążka okazała się sukcesem, a tytułowy utwór zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej, zaś sam zespół zdobył tytuł "Polskiego zespołu roku – 1974". Po kilku dniach ze sklepowych półek zniknął cały nakład.

Okładka
Okładka albumu "Cień wielkiej góry 1975 – 2011”

Suflerzy chcą przypomnieć swoje wcześniejsze dokonania i zgodnie potwierdzają, że przed nimi próby z materiałem z płyt "Przechodniem byłem między wami" oraz "Nic nie boli, tak jak życie". Podobnie jak "Cień..." albumy te mają się ukazać w formie oryginał plus live na winylu i kompakcie. Jeżeli pomysł zyska akceptację słuchaczy, liderzy Budki Suflera nie wykluczają odświeżenia kolejnych płyt.

Album "Cień wielkiej góry 1975 – 2011" będzie miał swoją premierę 28 listopada 2011.Polecane