W gąszczu -topów i -booków

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W gąszczu -topów i -booków
Foto: Glow Images/East News

Rośnie sprzedaż komputerów przenośnych. Do wyboru mamy palmtopy, laptopy, netbooki, tablety, ultrabooki i coraz częściej nasz telefon, to już nie telefon, a smartfon.

Posłuchaj

"Cyber Trójka", 28 października 2011
+
Dodaj do playlisty
+

Jarosław Cichoszewski z portalu chip.pl wyjaśnia, że ten podział funkcjonuje, ale zdarza się, że nie wiadomo do jakiej kategorii zaliczyć dane urządzenie. - Czasem netbook przestaje być netbookiem, a staje się notebookiem. To zależy od mocy jego procesora.

Jeśli natomiast pełną wydajność zamkniemy w ultracienkiej i lekkiej obudowie, mamy do czynienia z ultrabookiem. - Inna różnica, którą możemy zauważyć, to start tego urządzenia w ciągu kilku sekund po otwarciu - Krzysztof Jonak z firmy Intel.

- Zwykły telefon służył do dzwonienia i pisania smsów. Smartfon jest urządzeniem nastawionym na internet, jest w pełni przystosowany do korzystania z dowlonych aplikacji - dodaje Michał Adamczyk z portalu chip.pl.

Jego zdaniem nazwy urządzeń to często chwyty marketingowe firm, które chcą pokazać, że ich produkt wyróżnia się na tle innych. - Tak naprawdę różnica między nimi jest trudna do zdefiniowania i na przykład do dziś nikt nie potrafi rozstrzygnąć, czy 11-calowy netbook to już nie notebook

W programie nie zabrakło także nowinek ze świata nowych technologii. Audycję przygotował Damian Kwiek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycji "Cyber Trójka" można słuchać w każdy piątek o godz. 18.10.

Polecane