Szpilman - "Pianista Warszawy". Posłuchaj koncertu galowego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szpilman - "Pianista Warszawy". Posłuchaj koncertu galowego
Foto: żr. mat. promocyjne

W Och-Teatrze młodzi artyści zaśpiewali najpopularniejsze piosenki Władysława Szpilmana.

Posłuchaj

Posłuchaj koncertu galowego projektu "Pianista Warszawy"
+
Dodaj do playlisty
+

Spektakl w Och-Teatrze złożony z piosenek Władysława Szpilmana miał bardzo określony cel artystyczny. Chodziło nie tylko o nowe, czy też lepiej – w dobrym tego słowa znaczeniu – nowocześniejsze odczytanie pięknej muzyki kompozytora, lecz także o próbę wprowadzenia tej muzyki w ponowny obieg publiczny. Młodzi wykonawcy dla młodych słuchaczy winni stać się pomostem łączącym piękną i – de facto – ponadczasową muzykę dziadków z gustem muzycznym wnuków.

Usłyszeliśmy najlepsze, najbardziej znane i popularne piosenki Władysława Szpilmana wybrane z całej jego twórczości, m.in.: "Nie wierzę piosence", "Deszcz", "Tych lat nie odda nikt", "Przyjdzie na to czas", "Trzej przyjaciele z boiska", "W małym kinie", "Czerwony autobus".

Miejscem akcji spektaklu jest radio. Nie jest to jednak biograficzny spektakl o Szpilmanie czy historia radia, ale przedstawienie znakomitej twórczości kompozytora.

Obsada: Andrzej Strzelecki, Joanna Pałucka – spikerzy, Katarzyna Dąbrowska, Monika Węgiel, Natalia Sikora, Wiktoria Gorodeckaja, Anna Markowicz, Marcin Mroziński, Marcin Januszkiewicz, Jacek Beler oraz zespół muzyczny Marka Stefankiewicza.

Gospodarze wieczoru: Andrzej Szpilman i Maria Szabłowska.

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Strzelecki.
Kierownictwo muzyczne: Marek Stefankiewicz.
Scenografa: Tatiana Kwiatkowska.

Radiowa Jedynka transmitowała koncert galowego projektu "Pianista Warszawy". Dźwiękowy zapis koncertu do odsłuchania po naciśnięciu ikony głośnika.

Polecane