Startuję, żeby odebrać ludziom demokrację

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Startuję, żeby odebrać ludziom demokrację

Korwin-Mikke: Nie Sejm ma ustalać podatki, ale rada stanu. Grono jedenastu rozsądnych ludzi, pod okiem 30-osobowego Senatu.

Posłuchaj

Janusz Korwin-Mikke w "Salonie politycznym Trójki" - 22 września 2011
+
Dodaj do playlisty
+

Janusz Korwin-Mikke, prezes Nowej Prawicy, który był gościem "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że w Polsce podatki są za wysokie. Jego zdaniem powinno się zlikwidować m.in. podatek dochodowy. – Ten podatek jest nonsensem. PIT i CIT precz. Tego podatku nigdy nie płaci producent. Piekarz nigdy nie zapłacił podatku od chleba. Jeśli pan podniesie podatek od piekarza, to piekarz natychmiast podnosi cenę chleba, bo musi przerzucić koszty na klienta – powiedział Korwin-Mikke.

- Karol Marks powiedział wyraźnie, że aby zbudować socjalizm, trzeba zbudować demokrację. Startuję, żeby odebrać ludziom demokrację. Nie Sejm ma ustalać podatki, ale rada stanu. Grono jedenastu rozsądnych ludzi, pod okiem – powiedzmy – 30-osobowego Senatu, plus ewentualnie byli prezydenci. I to wszystko – powiedział Korwin-Mikke. – Sejm mógłby uchwalać jedynie wysokość podatków – dodał  prezes Nowej Prawicy.

Posłycha całej rozmowy z Januszem Korwin-Mikke.

 

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8:13.

Polecane