Odważnie o kobiecej cielesności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Odważnie o kobiecej cielesności
Joanna Kulig w "Sponsoringu" Foto: mat. prasowe

- "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej opowiada o problemach z kobiecą seksualnością. Film ten pokazuje trudny temat w sposób subtelny - mówiła w "Trójkowo, filmowo" Joanna Kulig, odtwórczyni roli Alicji.

Posłuchaj

"Trójkowo, filmowo", 18 września 2011
+
Dodaj do playlisty
+

"Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej pojawi się na ekranach polskich kina prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Film opowiada historię Anny (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, piszącej artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości.

 - Ona przeprowadza z nami wywiad, ale coś dziwnego zaczyna się z nią dziać. Okazuje się, że ona gdzieś do końca nie jest szczęśliwa w swojej cielesności, w swoim burżuazyjnym życiu. I nagle okazuje się, że te dziewczyny otwierają ją - tłumaczyła Joanna Kulig.

Aktorka podkreśla, że reżyserka tak chciała skonstruować postać Alicji, by była to kobieta otwarta, wyzwolona. - To nie jest biedna Polka zagubiona w Paryżu, która musi się oddawać prostytucji. Ona ma pieniądze, ale chce mieć wszystko szybciej. To było najtrudniejsze w kreowaniu tej postaci, że musiałam tak to psychologicznie zbudować, żeby odciąć się zupełnie od mojego punktu widzenia na ten temat i skonstruować zupełnie kogoś innego - tłumaczył gość Trójki.

Młoda aktorka przyznała, że obawiała się spotkania z Juliette Binoche na planie filmu. - Bardzo stresowałam się, bo wygrałam casting bez znajomości  francuskiego, musiałam do filmu nauczyć się kwestii, ale też musiałam nauczyć się języka w podstawowym stopniu, żeby móc się komunikować - mówiła Kulig. Podkreśliła, że Binoche była otwarta na improwizacje, namawiała reżyserkę, by młoda aktorka "grała tak jak czuje". - Mimo tej bariery językowej był między nami rodzaj komunikacji niewerbalnej, coś cielesnego - powiedziała.

 Zachęcamy do słuchania "Trójkowo, filmowo" w niedzielę tuż po 12.00.

(pg)

Polecane