Riverside: trylogia na dziesięciolecie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Riverside: trylogia na dziesięciolecie
Riverside. Zespół wystąpi na Seven Festival 2013 w Węgorzewie w niedzielę, 14 lipca.Foto: materiały promocyjne

O jubileuszowym boksie płytowym królów polskiego prog rocka w audycji "Tu Baron" opowiedział wokalista zespołu Mariusz Duda.

Posłuchaj

Riverside w Trójce
+
Dodaj do playlisty
+

- Na okrągłe urodziny postanowiliśmy wydać trylogię "Reality Dream" , czyli trzy nasze pierwsze płyty, w formie jednej całości – opowiadał w Trójce tekściarz i wokalista zespołu Mariusz Duda . Muzyk wraz z kolegami z Riverside świętuje w tym roku dziesięciolecie wspólnego grania.

W ekskluzywnym boksie, oprócz materiału z wspominanych krążków, znalazła się spora ilość bonusowych utworów: koncertowych oraz dostępnych wyłącznie na dawno wyprzedanych singlach. Wydawnictwem tym zespół wyczerpująco podsumowuje pierwszą, jakże udaną, dekadę swojej działalności.

Riverside powstał w 2001 w Warszawie. Szybko zyskał wykraczjącą poza granice kraju uwagę fanów muzyki z pogranicza prog rocka i metalu. Dziś jest jedną z niewielu polskich grup, którym udało się osiągnąć sukces na Zachodzie. Zdaniem Dudy jedną z przyczyn popularności Riverside była dojrzałość zakładających zespół muzyków.

- Cieszę się, że się nie spotkaliśmy się w wieku 15, 16 lat, a nastąpiło to w wieku kiedy mieliśmy już za sobą bagaż doświadczeń – mówił gość porannej audycji "Tu Baron".

Duda w rozmowie z Piotrem Baronem podkreślał, iż z perspektywy tych 10 lat najbardziej cieszy go to, iż grupie udało się wypracować rozpoznawalny styl. Jednocześnie muzyk z ciekawością i optymizmem patrzy w przyszłość

- Jesteśmy zespołem, który z płyty na płytę chce zaskakiwać samych siebie. Myślę, że najlepsze jeszcze przed nami.

Więcej na temat jubileuszowego boksu i planów grupy w dźwięku "Riverside w Trójce" .

Polecane