Zaprojektowane dla Prezydencji - wystawa wzornictwa polskiego przewodnictwa w UE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zaprojektowane dla Prezydencji - wystawa wzornictwa polskiego przewodnictwa w UE
Zestaw Mleko i Miód autorstwa Beza Projekt

Całość wzornictwa promowanego podczas prezydencji zostanie zaprezentowana na wystawie otwartej dla szerokiej publiczności, która odbędzie się 16 września 2011 r w Warszawie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych postawiło sobie za cel promocję polskiego wzornictwa podczas sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku.

Idea ta znalazła wyraz w bezpośrednim zaangażowaniu młodych polskich projektantów
w projekty związane z prezydencją. Na potrzeby polskiej prezydencji meble zaprojektował m.in. Tomek Rygalik, który odpowiada również za aranżację wnętrz w obiektach spotkań oraz budynku Sekretariatu Generalnego Rady UE w Brukseli.

Polskie wzornictwo jest także promowane poprzez upominki wręczane oficjalnym delegacjom odwiedzającym nasz kraj. Wśród prezentów znalazły się m.in. słynne bączki Moniki Wilczyńskiej i Smaga Projektanci, zestaw Mleko i Miód autorstwa Beza Projekt, aktówki projektantki mody Ani Kuczyńskiej oraz spinki z krzemieniem pasiastym autorstwa Doroty Kempko. Podczas polskiej prezydencji rozdawane są także krawaty zaprojektowane przez Macieja Zarembę ze słynnej warszawskiej pracowni krawieckiej Zaremba, której historia sięga 1894 roku.

Poprzez upominki i meble polskiej prezydencji chcemy pokazać, że w Polsce można znaleźć produkty nawiązujące do najnowszych światowych trendów, a które cechuje jednocześnie innowacyjność, funkcjonalność i najwyższa jakość wykonania.

TERMIN:
Start: 16 września 2011, godz. 15:00
Koniec: 2 października 2011
MIEJSCE:
Galeria Kordegarda w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 15/17

Polecane