Rząd Platformy po wyborach: kto odejdzie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rząd Platformy po wyborach: kto odejdzie?
Tomasz TomczykiewiczFoto: PRSA

Tomasz Tomczykiewicz (PO) o Cezarym Grabarczyku: Nie sądzę, żeby chciał pracować w resorcie przez kolejne cztery lata.

Posłuchaj

Tomasz Tomczykiewicz w "Salonie politycznym Trójki"
+
Dodaj do playlisty
+

Tomasz Tomczykiewicz zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, w rządzie pojawią się nowi ministrowie. Na własne życzenie odjedzie minister Aleksander Grad. Co z najbardziej krytykowanym ministrem w rządzie Donalda Tuska, Cezarym Grabarczykiem?

- Przy takim ogromie pracy jaką wykonał ma prawo być zmęczonym. Nie sądzę, żeby chciał pracować w resorcie przez kolejne cztery lata – powiedział Tomczykiewicz.

Gdzie jest program PO?

Szef Klubu Parlamentarnego PO, Tomasz Tomczykiewicz, pytany przez Marcina Zaborskiego w "Salonie politycznym Trójki", dlaczego Platforma Obywatelska nie opublikowała jeszcze programu wyborczego, powiedział, że wyborcy nie oczekują dzisiaj "grubej książeczki" z programem.

Dopytywany o zapewnienia rzecznika rządu Pawła Grasia i ministra Radosława Sikorskiego, że pracują nad programem partii, Tomczykiewicz przyznał, że PO w czasie kampanii w odpowiednim czasie powie, jak chce, rządzić przez najbliższe cztery lata.

- Teraz skupiamy się ma podsumowaniu naszej pracy, która jest dyskredytowana przez opozycję – powiedział szef Klubu Parlamentarnego PO. Dodał, że opozycja używa "półprawd i kłamstw" opisując dokonania Platformy.

 

Tomasz Tomczykiewicz mówił również o krytykowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie o żywności modyfikowanej i raporcie Andrzej Czumy.

"Salonu politycznego Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.15.

rk

Polecane