Amy Macdonald i Steve Hackett w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Amy Macdonald i Steve Hackett w Trójce
Amy MacdonaldFoto: materiały prasowe

Koncerty obu artystów przypomnimy w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 sierpnia 2011) między północą a drugą.

Amy Macdonald

W wieku 12 lat za pieniądze otrzymane od dziadków Amy kupiła pierwsze CD: „The Man Who” zespołu Travis. Była zachwycona. Znalazła w domu gitarę swojego taty i z pomocą internetu poznała chwyty gitarowe; do tego dołączył młodzieńczy zapał do pisania i grania piosenek. I tak się zaczęła przygoda z muzyką. Później wraz z innymi młodymi muzykami grała w sobotnie wieczory w pubach – głównie akustyczne sety. Powstawały nowe utwory, zainspirowane twórczością Babyshambles (Pete Doherty), Travis, Red Hot Chili Peppers czy REM.

Kolejnym etapem była wysyłka demo z ośmioma utworami do różnych firm fonograficznych. Zainteresowała się nią firma Melodramatic Records prowadzona przez Pete Wilkinsona. Z pomocą Peta oraz Boba Clearmountain powstała debiutancka płyta.

W listopadzie 2007 roku ukazał się w Polsce długo oczekiwany album Amy Macdonald “This Is The Life”. Album zawiera 11 utworów, w tym pierwszy singiel z płyty Mr Rock & Roll – wielki sukces na Wyspach Brytyjskich; zarówno na listach przebojów jak i sprzedaży. Singiel a później album wzbiły się na drugie miejsce UK Chart i przez 5 tygodni utrzymywały się w TOP 10.

Koncert  szkockiej wokalistki odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 31 marca 2008 roku z okazji 46. urodzin Trójki.

Steve Hackett

Gitarzysta znany z występów z zespołami Genesis i GTR oraz z kariery solowej. Uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych w historii. Posiada także  duży dorobek w klasycznej muzyce na gitarę, jako wykonawca, aranżer, nauczyciel i kompozytor. Jego "Midsummer Night's Dream" była jedną z najlepiej sprzedających się płyt z muzyką klasyczną w 1997 roku.

Koncert odbył się w Trójce w 2003 roku.

 

Zapraszamy w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 sierpnia 2011) między północą a drugą.

Polecane