Polski parlament potrzebuje drużyny profesjonalistów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polski parlament potrzebuje drużyny profesjonalistów
prof. Krzysztof Rybiński

Prof. Krzysztof Rybiński (były wiceprezes NBP): Dzisiejszy Senat działa jak maszynka do głosowania. Nie jest to już miejsce refleksji nad sytuacją w Polsce.

Posłuchaj

"Salon polityczny Trójki", 22 sierpnia
+
Dodaj do playlisty
+

Prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP, mimo wcześniejszych deklaracji, że nie wejdzie do polityki, zmienił zdanie. W jesiennych wyborach wystartuje  do parlamentu z list inicjatywy Obywatele do Senatu.

- Wszystkie partie polityczne proponowały mi w ostatnim czasie spotkanie, wszystkim odmówiłem, dlatego uważam, że jestem wierny swoim wcześniejszym deklaracjom. Zmieniłem zdanie, gdy zadzwonił do mnie Rafał Dutkiewicz (przyp.red. prezydent Wrocławia). - Obaj stwierdziliśmy, że Polska potrzebuje poważnych zmian i drużyny profesjonalistów – wyjaśnił.

- Uważam, że mimo młodego wieku, posiadam dość bogate doświadczenie. Pełniłem ważne funkcje w Brukseli, Japonii, Waszyngtonie. Znam dobrze świat, rozumiem rynki finansowe. Mam nadzieje, że wyborcy to dostrzegą – zaznaczył.

Zdaniem prof. Krzysztofa Rybińskiego polski parlament potrzebuje mądrych ludzi, którzy  są w stanie doprowadzać do szybkich reform w kraju. - W dzisiejszym Sejmie jest wiele osób z nadania politycznego, których priorytetem nie jest poprawianie Polski, ale zwiększanie słupków popularności - dodał.

Zdaniem gościa "Salonu politycznego Trójki" w Polsce nie ma lepszego kandydata na prezydenta Polski niż Rafał Dutkiewicz. Potwierdza to sposób, w jaki zarządza Wrocławiem. Kiedyś Donald Tusk powiedział, że marzy mu się, by cała Polska była zarządzana tak, jak Wrocław i Rafał Dutkiewicz taką perspektywę może dla Polski stworzyć – dodał.

"Salonu politycznego Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.15.

Polecane