"Nomada" - nowy singiel Kasi Nosowskiej zabrzmiał w Trójce! (posłuchaj)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Kończę 40 lat i mam ochotę odwdzięczyć się światu za to, co dostałam - zdradziła Piotrowi Stelmachowi artystka w rozmowie o swojej nowej płycie oraz promującej go piosence.

Posłuchaj

Kasia Nosowska "W Tonacji Trójki"
+
Dodaj do playlisty
+

Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Od blisko 20 lat Kasia Nosowska pozostaje jedną z czołowych postaci polskiej sceny, nie tylko rockowej. Ceniona przede wszystkim jako interpretatorka własnych poetyckich tekstów, ostatnio zaskoczyła płytą z wyjątkowo oryginalnymi aranżacjami piosenek Agnieszki Osieckiej.

Nosowska bywała już rodzimą ikoną nowoczesnego rocka o grunge'owym posmaku (błyskotliwa kariera jej macierzystej formacji Hey w pierwszej połowie lat 90.) oraz polską pionierką elektronicznych brzmień o post-klubowej proweniencji. A w ostatnich latach wraca coraz chętniej do surowej, rock'n'rollowej estetyki. Jaki będzie szósty solowy album artystki, którego premiera zapowiedziana jest na 23 września, a którego tytułu artysta na razie nie może zdradzić?

Sądząc z promującej go pioseniki "Nomada", Nosowska powróciła do elektronicznych eksperymentów o niemal tanecznym charakterze. Ale też do bardziej drapieżnej ekspresji wokalnej.

- Pozwoliłam sobie nie blokować emocji i nie unikać chrypy - mówiła artystka "W Tonacji Trójki" - Ale nie oznacza to powrotu do "krowiej barwy", którą epatowała w młodości, usilnie starając się się podrobić wokalistów grunge'owych.

Audycji "W Tonacji Trójki" słuchać można od poniedziałku do piątku po godzinie 14:00.

Polecane