Liberum Veto [5 czerwca 2011]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Liberum Veto [5 czerwca 2011]
DziennikarzeFoto: Glow Images/East News

W niedzielę 5 czerwca zakończy się dwudniowy Zjazd Krajowy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W audycji "Liberum Veto" - nowo wybrany Prezes SDP oraz jego przegrany kontrkandydat.

Posłuchaj

"Liberum Veto" 5 czerwca
+
Dodaj do playlisty
+

W niedzielę 5 czerwca zakończy się dwudniowy Zjazd Krajowy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, który wybierze nowego Prezesa SDP i Zarząd Krajowy. O tym, że będzie on okazją do burzliwych obrad można się było przekonać na zjeździe Warszawskiego Oddziału SDP, najliczniejszego w kraju, bo liczącego ponad 700 członków, który wyłonił 112 delegatów na Zjazd Krajowy. 

W atmosferze skandalu nadal komentowany jest list honorowego prezesa SDP Stefana Bratkowskiego, który niektórych członków Stowarzyszenia oskarżył o faszyzm. 

 

* Dwudniowe obrady nie wyłoniły nowego prezesa SDP. W walce o nominację starły się dwie grupy dziennikarzy popierających Grzegorza Cydejkę i Krzysztofa Czabańskiego. Zjazd Krajowy zawieszono na dwa tygodnie.     

Gościem audycji była dotychczasowa prezes SDP Krystyna Mokrosińska, która zrezygnowała z kandydowania na kolejną kadencję.

 Audycję prowadził Wojciech Reszczyński

Polecane