Zobacz film z otwarcia Alei Radiowej Trójki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zobacz film z otwarcia Alei Radiowej Trójki!
Na pierwszym planie: aktor Zbigniew Zamachowski, dyrektor Trójki Magda Jethon, aktorka Anna Nehrebecka oraz wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ligia Krajewska. Foto: Fot. Wojciech Dorosz

Po uroczystym przecięciu wstęgi w Alei Radiowej Trójki przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, do niedawna naszego sąsiada, i Annę Nehrebecką odbył się koncert zespołu Myslovitz.

Posłuchaj

Historia Warszawy rozpoczęła się przy Alejce Trójki
+
Dodaj do playlisty
+


Film "Otwarcie Alei Radiowej Trójki" znajduje się w boksie "Wideo" po prawej stronie.

- To nasi słuchacze wybrali tę aleję - z dumą powiedziała dyrektor Trójki Magda Jethon tuż po otwarciu, w którym oprócz prezydenta Komorowskiego udział wzięła jego małżonka oraz przedstawiciele Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

Redaktor Piotr Stelmach, w trakcie tego niezwykłego wydarzenia powiedział to, czego wszyscy miłośnicy Trójki są pewni od dawna: - My wiemy, że prawdziwej Trójki nie poznano po tym, jak zaczynała i nie pozna się tez po tym, jak skończy. Prawdziwa Trójka nie skończy się nigdy. Bo prawdziwą Trójkę poznaje się w trudzie i znoju przez całe życie! I dlatego z całą stanowczością, z tego miejsca i przed wami obywatelki i obywatele, mogę dziś głośno powiedzieć te słowa: Program 3, programem narodu!

– Obywatele i obywatelki Warszawy mają Aleję Radiowej Trójki.  Jesteśmy niezwykle wzruszeni – powiedział w imieniu dziennikarzy z Myśliwieckiej 3/5/7 Michał Olszański.

Jak przypomina varsavianista Sebastian Łabęda aleja, która od dziś nosi imię Trójki, jest niezwykle ważnym miejscem w stolicy – tu zaczęła się historia Warszawy. Jak to możliwe? Dowiecie się Państwo słuchając dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Autorem zdjęć jest Wojciech Dorosz

 

Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji spacerować Aleją Trójki, zapraszamy na przechadzkę. Oprowadza Michał Nogaś.

 


 

(ag)

Polecane