Dziś w "Trzeciej Godzinie" m.in. o roku Sławosza, Oldze Tokarczuk i mundialu
Mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Czy udało nam się wykorzystać tę szanse jak najlepiej? Czy zostaną z nami tylko opowieści o kosmicznych pierogach i spór Sławosza Uznańskiego z POLSA? Zastanowimy się nad tym w "Trzeciej Godzinie" - cotygodniowym podsumowaniu najważniejszych wydarzeń tygodnia, przygotowanych przez dziennikarzy Trójki.
Wideołączenie z polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim i Międzynarodową Stacją Kosmiczną w ramach misji Ax-4, lipiec 2025r.
Foto: Pawel Wodzynski/East News
Audycję "Zapraszamy do Trójki - Trzecia Godzina" poprowadzi Michał Matus a jego gośćmi będą: Anna Kowalczyk, Roch Kowalski i Dariusz Urbanowicz.
Posłuchaj audycji Trójki:
Będziemy rozmawiać m.in.: o francuskich nastolatkach, którzy u progu dorosłego życia dostają nie lada zadanie. Okazuje się, że co roku pół miliona 17 i 18-latków pisze we Francji 4-godzinny esej, którego celem jest udzielenie odpowiedzi na filozoficzne pytanie, np. "Czy można być szczęśliwym, gdy inni nie są?" albo "Czy istnieje władza bez przemocy". W tym zadaniu nie chodzi o napisanie rozprawki w oparciu o teorie słynnych filozofów, ale o własne przemyślenia. Zastanowimy się, czego uczy taki esej i o co można by zapytać młodzież w Polsce.
Anna Kowalczyk oceni kwartał audycji "Porozmawiajmy" zawieszonej na czas wakacji i opowie o zapowiedzi Olgi Tokarczuk, która wspomniała, że kończy z pisaniem. Dariusz Urbanowicz podsumuje pierwszą fazę mundialowych rozgrywek, a Roch Kowalski skupi się na turbulencjach wokół Szpitala Południowego, które miały miejsce w tym tygodniu.
"Zapraszamy do Trójki - Trzecia Godzina" dziś o godz. 18:00.
Magdalena Hejna