No cześć! ponownie w Trójce, tym razem jako gospodarze "Rezydencji"
Nie tak dawno mogliśmy wysłuchać ich koncertu na Dzień Dziecka. Na koniec czerwca spotkamy się z nimi po raz kolejny, w innych okolicznościach. Basia Derlak i Jacek Szabrański, czyli zespół No cześć!, wystąpi w radiowej Trójce jako gospodarze "Rezydencji".
Zespół No cześć! wystąpi w kolejnym wydaniu "Rezydencji"
Foto: Krzysztof Świeżak/Polskie Radio
Zespół No cześć! narodził się kiedy Basia Derlak - liderka grupy Chłopcy kontra Basia, związana z duetem Apokryfy - i Jacek Szabrański, współzałożyciel zespołu The Car Is On Fire, lider grupy Nerwowe Wakacje oraz kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, spotkali się podczas pracy w teatrze tworzącym spektakle dla dzieci i rodziców. Są muzykami, ale również rodzicami. Postanowili też stworzyć piosenki, których ich zdaniem brakuje współczesnym rodzicom.
Posłuchaj audycji Trójki
Piosenki dla dzieci i dorosłych, czyli No cześć! w "Rezydencji"
Efektem ich współpracy jest album "Gang Otwartych Serc". To zbiór 10 piosenek, mogliśmy się z nimi zapoznać pod koniec maja, przy okazji trójkowej transmisji ich koncertu. Każdy utwór stanowi oddzielną opowieść i ma wspierać oraz wzmacniać młodych ludzi.
To jednak wydawnictwo dla dzieci i dorosłych. Płycie towarzyszy również śpiewnik z tekstami piosenek i akordami, co umożliwi rodzinne muzykowanie z utworami duetu.
Piosenki, jak zaznaczają artyści z No Cześć!, to także przewodniczki i przyjaciółki. "Które dają nadzieję i siłę podczas stawiania pierwszych kroków na życiowej drodze i takie, które podają pomocne ramię w chwilach zwątpienia. Piosenki czerpiące inspirację z korzeni humanizmu: prastarych opowieści, legend, zapomnianych baśni – neutralne światopoglądowo, nowoczesne w formie i opowiadające o świecie, który nas otacza" - czytamy w opisie ich albumu.
Po raz kolejny Basia Derlak i Jacek Szabrański zagoszczą na antenie Trójki 28 czerwca. Tym razem jednak wystąpią w "Rezydencji", jako gospodarze audycji? Co dla nas przygotują na tę okoliczność? Przekonamy się już po godz. 14.00.
Kamil Kucharski