Niepublikowany album Deftones wyciekł do internetu. Utwory zostały usunięte
"Eros" pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych wydawnictw w historii Deftones. Planowany na 2008 rok album legend muzyki przełomu lat 90. i dwutysięcznych nieoczekiwanie wyciekł do internetu, ale bardzo szybko został w całości usunięty.
Niepublikowana płyta Deftones znalazła się w internecie.
Foto: East News
"Eros" miał być albumem Deftones, który ukazałby się w 2008 roku, jednak tragiczne wydarzenia wokół zespołu przerwały prace nad płytą. W wypadku samochodowym ciężko ranny został basista Chi Cheng, który zapadł w śpiączkę, a ostatecznie zmarł w 2013 roku. Teraz materiał z niewydanego albumu nielegalnie trafił do internetu, ale został już usunięty.
"Eros" upubliczniony. Niepublikowany album grupy znalazł się w internecie
Do tej pory "Eros" praktycznie nie istniał w przestrzeni publicznej. Jedynie w 2014 roku, w rocznicę śmierci Chi Chenga, na chwilę udostępniony został pochodzący z tej płyty utwór "Smile", który jednak szybko usunięto. Wydawało się, że album nigdy nie ujrzy już światła dziennego, ale kilka dni temu materiał nielegalnie pojawił się w internecie. Według osób, które zdążyły przesłuchać wydawnictwo przed jego usunięciem, na płycie znalazły się utwory: "Destiny", "Brenda", "Melanie", "Smile", "Margot", "Candy", "Sable", "Electra", "Trempest", "Diamond" oraz "Briana".
Posłuchaj audycji w Trójce:
Chino Moreno o możliwości oficjalnego wydania "Eros"
W 2025 roku, w rozmowie z "The Guardian", do sprawy albumu odniósł się lider Deftones - Chino Moreno. Artysta podkreślał, że oficjalna publikacja materiału jest dziś praktycznie niemożliwa, a spośród nagranych utworów w zasadzie tylko jeden był bliski pełnego ukończenia.
- Jesteśmy stale pytani o "Eros". Najprawdopodobniej album nigdy nie ujrzy światła dziennego. Wymagałoby to powrotu do tamtego okresu, wskrzeszenia niedokończonych rzeczy i doprowadzenia ich do końca. "Dallas" to jedyna piosenka, która była naprawdę bliska ukończenia - mówi lider Deftones.
Czytaj także:
- Beirut na antenie Trójki. Transmisja koncertu z Malta Festival
- Kapela ze wsi Warszawa i Krzesimir Dębski zagrają na festiwalu w Kazimierzu Dolnym
Mateusz Wysokiński