Republika w Studiu im. Osieckiej. Przypominamy koncert z 1998 roku
Niedługo po premierze "Masakry" - ostatniego albumu Republiki powstałego za życia Grzegorza Ciechowskiego, zespół zagrał koncert w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Do tego wyjątkowego wydarzenia powróciliśmy w czwartek 4 czerwca.
4 czerwca przypomnimy koncert Republiki w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
Foto: PAP/Witold Jabłonowski
– Ja myślę, że to jest taki koncert, w którym Republika jest w totalnym szwungu, kiedy z powrotem znaleźliśmy wszystko, o co chodzi, kiedy wszyscy już wiedzieli, jaki jest nowy styl Republiki, co chcemy grać, jak chcemy grać. Naprawdę czuliśmy, że gramy fajne koncerty i że coś fajnego się dzieje. No i byliśmy optymistycznie nastawieni na przyszłość – stwierdził w 2024 roku na antenie Programu 3 Leszek Biolik, wspominając koncert Republiki w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Posłuchaj audycji Trójki:
- Zapis koncertu Republiki w trójkowym studiu z 1998 roku
- "Siódma Pieczęć" - doceniony po latach powrót Republiki
- "Waniliowy" na koniec maja. Wojciech Baranowski na żywo w Trójce
Tuż po "Masakrze". Wracamy do trójkowego koncertu Republiki
Wydarzenie, o którym mowa, miało miejsce 6 grudnia 1998 roku. Płyta "Masakra" ukazała się dwa tygodnie wcześniej. Utwory z tego albumu dominowały też podczas koncertu Republiki w Studiu im. Agnieszki Osieckiej - z "Mamoną", "Odchodząc" czy "Raz na milion lat" na czele. Nie oznacza to jednak, że w repertuarze zabrakło największych przebojów formacji.
– Przez pierwsze dwa, trzy numery było takie lekkie oswajanie się, po czym ja kompletnie zapomniałem o antenie i po prostu super się bawiliśmy – mówił Leszek Biolik w rozmowie z Justyną Grabarz. – Naprawdę czuliśmy, że gramy fajne koncerty i że coś fajnego się dzieje. No i byliśmy optymistycznie nastawieni na przyszłość – opowiadał basista.
Do koncertu Republiki z początku grudnia 1998 roku powróciliśmy 4 czerwca. Zapis występu usłyszeliśmy na antenie Trójki, a teraz koncert sprzed 28 lat można wysłuchać TUTAJ.
Kamil Kucharski