"Z najwyższej półki" z 2. Festiwalem Miłosza w tle

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 "Z najwyższej półki" z 2. Festiwalem Miłosza w tle
Foto: fot. mat. promocyjne

Zaczniemy od spotkania z Moniką Bułaj, która wydała właśnie w Polsce swoją książkę-album "Boży ludzie".

Posłuchaj

"Z najwyższej półki" 15 maja
+
Dodaj do playlisty
+

To opowieści o wyznawcach różnych religii, mieszkających na pograniczach, w różnych rejonach świata. Do tego piękne zdjęcia! (kilka z nich do zobaczenia w galerii obok) W rozmowie pojawi się wspomnienie Czesława Miłosza, osoby dla autorki niezwykle ważnej – tak bardzo, że podąża w książce jego śladami. 

Poznamy też Marcina Michalskiego i Macieja Wasielewskiego, debiutujący duet reporterów. W dzieciństwie (nie tak odległym) mieli tylko jedno marzenie: zobaczyć Wyspy Owcze! Udało się, odwiedzili to mało znane miejsce i przywieźli stamtąd własną książkę – zbiór tekstów "81:1", który ukazał się z naszym Znakiem Jakości. W "Z najwyższej półki" Marcin i Maciej opowiedzą i o książce, i o tym, co może na Wyspach Owczych zauroczyć.

/

 

Na półki trafia też – wznowiona po pięćdziesięciu latach! – książka Oscara Lewisa "Dzieci Sancheza". Większość z nas kojarzy znakomity utwór Chucka Mangione, zapewne wiele osób oglądało film, a komu udało się gdzieś zdobyć i przeczytać to wybitne dzieło? Książka posiada nasz Znak Jakości i w tym wydaniu programu też o niej opowiemy.

Poza tym nowości i zapowiedzi, zajrzymy do "Magazynu Literackiego" – dodatku do "Tygodnika Powszechnego", a polecał i odradzał niektóre pozycje będzie tym razem Jerzy Franczak.

 

Zaprasza Michał Nogaś, ksiazki@polskieradio.pl 

Polecane