Trójka na poważnie 3 maja

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na poważnie 3 maja
Leszek DługoszFoto: źr. leszekdlugosz.pl/fot.Jacek Kozioł

W "Trójce na poważnie" kolejne spotkanie z niepokornym artystą. Gościł u nas Leszek Długosz, pisarz, piosenkarz.

Posłuchaj

Leszek Długosz w Trójce na poważnie - 3 maja
+
Dodaj do playlisty
+

Urodził się 18 czerwca 1941 roku w Zaklikowie, na Lubelszczyźnie, tamże, w miasteczku nad Sanną, pobierał pierwsze nauki; ukończył podstawówkę i liceum ogólnokształcące.

Jak pisze o sobie - "Nigdy nie należał do żadnych, związków ani organizacji. Niczego nie ukończył, studiował różnie: polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale pracy magisterskiej już nie obronił, na Wydziale Aktorskim w PWST w Krakowie, ale z urlopu dziekańskiego nie powrócił. Muzyki uczył się w trybie indywidualnym (fortepian i teoria muzyki - między innymi u prof. Konstantego Sołtana). Zdawał egzaminy eksternistycznie, ale do żadnego ukończenia nie dotrwał.

Leszek Długosz był w latach 1965-1970 kierownikiem organizacyjnym Piwnicy pod Baranami i do dziś jest kojarzony z tą wyjątkową instytutucją.

Ten bezetatowy poeta-piosenkarz prowadzi dziś jednoosobową firmę artystyczną pt. Leszek Długosz.

Posłuchajmy co ma do powiedzenia "Długosz naszych czasów" w swoich wierszach, posłuchajmy o czym wyśpiewuje potomek wielkiego Jana Długosza na swoich płytach.

Zapis dźwiękowy audycji, której gospodarzem był Wojciech Reszczyński znajduje się w boksie "Posłuchaj" w ramce po praewj stronie.

Polecane