Wieczór Wigilii Wielkanocnej w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wieczór Wigilii Wielkanocnej w Trójce
Foto: Janusz i Iwona Pawłowscy

Która to już Wigilia Wielkanocna w Trójce? I który raz zadaję naszym gościom te najtrudniejsze pytania, dotyczące CZASU między Wielkim Tygodniem a Niedzielą Zmartwychwstania?

Pytania – te same i tylko rok dopisywany do PASCHY zmienia się. PASJA i PASCHA – to nie wyłącznie piękna gra słów. Napięcie jest także między TEMATAMI tego wieczoru, a świecką naturą miejsca, w którym je poruszamy.

Trudności wszelkie łatwiej podjąć w towarzystwie, w którym czujemy się bezpiecznie, wśród ludzi, którym ufamy, a, jeżeli stanowią oni dla nas autorytety, to komfort znacznie wzrasta. Miejsce też można postarać się uczynić przyjaznym. Ocenią Państwo, w jakim stopniu udało mi się osiągnąć ideał.

Ksiądz
Ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski, Baszka Marcinik i Stefan Chwin

 

Nasze zaproszenie przyjął ksiądz arcybiskup TADEUSZ GOCŁOWSKI, ale też udało się zaprosić STEFANA CHWINA oraz częstego gościa moich wigilii – księdza KRZYSZTOFA NIEDAŁTOWSKIEGOduszpasterza Środowisk Twórczych Gdańska.

Ksiądz
Ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski

Wspomniane miejsce przyjazne – to ciepła, gościnna, przytulna i pięknie położona weranda u Jaśków czyli u IWONY i JAŚKA PAWŁOWSKICH.

Atmosfera, w której zasiedliśmy do naszej wigilijnej rozmowy, sprzyjała swobodnym wypowiedziom. Czuliśmy się komfortowo, zasiadając do postnej, choć bardzo smakowitej wieczerzy, przygotowanej przez Gospodarzy,  która miała symboliczny zarazem charakter.

 

Piszę w czasie przeszłym, ponieważ spotkanie zostało nagrane przed tygodniem, między 21.00. i północą w wigilię Niedzieli Palmowej.

 

W perspektywie – mieliśmy MIASTO ŚWIĘTE – JEROZOLIMĘ . Ukaże się niebawem książka Simona Sebaga Montefiore – "JEROZOLIMA BIOGRAFIA".

Stefan
Stefan Chwin, Baszka Marcinik i ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski

 

Wydawnictwo Magnum poprosiło nas o patronat. Bliżej książce przyjrzał się w wieczór Wielkiego Piątku Jerzy Sosnowski.

Od 2 lat mam też album JORDI SAVALLA poświęcony Jerozolimie – Miastu Pokoju Niebiańskiego  i Ziemskiego. Z radością znów sięgnęłam po tę muzykę.

Od paru dni natomiast cieszę się płytą JANA KANTEGO PAWLUŚKIEWICZA i LESZKA ALEKSANDRA MOCZULSKIEGO, pod znaczącym tytułem "PRZEZ TĘ ZIEMIĘ PRZESZEDŁ PAN".

 

/

Na ten wieczór zaprosiłam jeszcze jednego gościa. Spotkaliśmy się też wcześniej – oczywiście. To pan STANISŁAW RADWAN. I to nie jest także łatwa rozmowa.  Dotyczy teatru, którego już nie ma – JERZEGO GRZEGORZEWSKIEGO. I – trzecią płytą, z której muzyki posłuchamy jest wydana przez Narodowy Instytut Audiowizualny – "Coś co zginęło szuka tu imienia - muzyka Stanisława Radwana dla Teatru Jerzego Grzegorzewskiego".

 

Zapraszam na 3 godziny WIGILII PASCHALNEJ – w sobotę, 23 kwietnia, między 21.00 i północą.

 

IWONIE i JAŚKOWI PAWŁOWSKIM DZIĘKUJĘ ZA GOŚCINĘ – już po raz drugi. To u Nich spędziliśmy również Wigilię Bożego Narodzenia 2010.

 

Jaśko udostępnił nam swoje fotki, dzięki, którym możemy podziwiać stół przygotowany przez Iwonę. Gości – także – oczywiście...

Pytania – te same i tylko rok dopisywany do PASCHY zmienia się. PASJA i PASCHA – to nie wyłącznie piękna gra słów. Napięcie jest także między TEMATAMI tego wieczoru, a świecką naturą miejsca, w którym je poruszamy.Pytania – te same i tylko rok dopisywany do PASCHY zmienia się. PASJA i PASCHA – to nie wyłącznie piękna gra słów. Napięcie jest także między TEMATAMI tego wieczoru, a świecką naturą miejsca, w którym je poruszamy.

Polecane