Rola aktora

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rola aktora
Foto: fot. screen z 7 news

Rozmawialiśmy o trudnym zawodzie aktora. O tym jak ciężko jest zapamiętać długi tekst, o ciągłym wchodzeniu w skórę innej osoby oraz o wyobraźni scenicznej i nauce grania.

Posłuchaj

Zagadkowa niedziela 17 kwietnia 2011
+
Dodaj do playlisty
+

Choć profesja aktora do najłatwiejszych nie należy wiele dzieci marzy, by ją wykonywać. Do tego grona zalicza się Klara. – Chciałabym zostać aktorką, ale trzeba dużo pracować, żeby nią być. Trzeba dużo ćwiczyć pamięć i się nie wstydzić.

Jej koleżanka Ala próbowała już swoich sił w tym zawodzie. - Jeszcze w drugiej klasie, bo teraz jestem w trzeciej, chodziłam na zajęcia aktorskie w szkole. Podobały mi się, ale w tym roku jeżdżę na basen i nie mogę chodzić.

Bardziej sceptyczny od dziewczynek wobec aktorstwa jest Marek. – Ja bym chyba nie mógł wstawać rano i uczyć się tego wszystkiego na pamięć.

Okazuje się, że Marek w swoich zastrzeżeniach ma dużo racji. – Rzeczywiście czasami, jak jedzie się na plan filmowy, to trzeba wstać o piątej rano i potem dać się jeszcze ucharakteryzować, a nie każdy to lubi – przyznaje Ewa Konstancja Bułhak, aktorka.

Artystka dodaje, że w zawodzie aktora najważniejsza jest wyobraźnia. – To jest naprawdę ciekawe przez chwilę być złą, a zaraz potem bardzo dobrą.

Gośćmi audycji były aktorka Ewa Konstancja Bułhak oraz nauczycielka emisji głosu Patrycja Modlińska.

W studiu gościliśmy również dzieci z chóru "Alla Polacca": Marka, Klarę i Alicję

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć "Zagadkowa niedziela 17 kwietnia 2011" w boksie "Posłuchaj".

Audycji można słuchać w każdą niedzielę między 7.00 a 9.00 rano. Zapraszamy dzieci i rodziców!

Polecane