Twórca "Dojrzewania" produkuje kolejny serial. O koszmarnym dzieciństwie na jachcie
Po wielkim sukcesie serialu "Dojrzewanie" dostępnym na platformie Netflix, scenarzysta Jack Thorne pracuje nad kolejnym tytułem. Tym razem będzie to oparta na faktach opowieść o Suzanne Heywood. Rodzice zgotowali jej piekło zabierając w 10-letnią podróż jachtem dookoła świata. Pozbawili ją tym samym szansy na normalne dzieciństwo. Serial "Wavewalker: Breaking Free" wyprodukuje wytwórnia Rabbit Track Pictures, której właścicielem jest James Norton. Aktor, znany między innymi z takich obrazów jak "Obywatel Jones", "Nieszczególne miejsce", "Happy Valley" czy "Black mirror", wcieli się także w jedną z głównych ról.
Scenarzysta "Dojrzewania" Jack Thorne pracuje nad nowym serialem "Wavewalker: Breaking Free".
Foto: Trailer filmu "Dojrzewanie"/YouTube
We wstrząsającym "Dojrzewaniu" poznaliśmy historię trzynastoletniego chłopca oskarżonego o zamordowanie koleżanki ze szkoły. Serial porusza m.in. tematykę hejtu wśród nastolatków, cyberprzemocy, ale także mizoginii i przemocy wobec kobiet. Obraz został okrzyknięty jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, serialem tego roku.
Zrujnowane dzieciństwo Suzanne Heywood
Jack Thorne postanowił nie spoczywać na laurach i od razu zabrał się do pracy nad kolejnym scenariuszem. Serial "Wavewalker: Breaking Free" to poruszająca historia Suzanne Heywood (z domu Cook), która dzieciństwo spędziła na jachcie "Wavewalker" przemierzając świat z rodzicami i młodszym bratem Jonathanem.
Obraz będzie ekranizacją bestsellerowej książki "Wavewalker: Breaking Free", w której Suzanne Heywood opisała swoje traumatyczne wspomnienia. To, co rodzicom jawiło się jako przygoda życia, dla dzieci okazało się być wieloletnim więzieniem bez dostępu do szkoły, przyjaciół... a czasem nawet jedzenia, czy pitnej wody.
Suzanne wchodząc na podkład miała 7 lat. Podróż, która początkowo miała trwać trzy lata, zakończyła się po dziesięciu. Dziewczynka o niczym nie marzyła tak, jak o powrocie do domu, do poprzedniego życia, a nawet do psa, który mieszkał z nimi do czasu wyjazdu.
Wyświetl ten post na Instagramie
Historia Suzanne Heywood. Co było dalej?
Kiedy Suzanne była już nastolatką, rodzice zostawili ją oraz brata w Nowej Zelandii, gdzie Jonathan został zapisany do szkoły. Sami udali się w dalszą podróż. Dziewczyna, mimo że musiała pracować, postanowiła nie odpuszczać i uczyła się korespondencyjnie.
Ostatecznie udało jej się zdobyć świetne wykształcenie i zrobić karierę zawodową. Obecnie jest dyrektorką operacyjną w firmie Exor - jednej z największych spółek holdingowych w Europie. Ponadto przewodniczy CNHi, Iveco Group i Shang Xia, a także zasiada w zarządzie The Economist i Louboutin.
Napisała też dwie książki. Oprócz wspomnianej już "Wavewalker: Breaking Free", także biografię swojego zmarłego męża i ojca trójki dzieci, Jeremy'ego Heywooda, który pracował dla premierów Wielkiej Brytanii.
Serial Jacka Thorne'a i Jamesa Norton'a powinien pojawić się na małym ekranie w 2026 roku.
James Norton said at Series Mania in Lille that he will star in a project which he's producing and is penned by "Adolescence" writer Jack Thorne, based on Suzanne Haywood's memoir, “Wavewalker." https://t.co/X3PXaumGeE
— Variety (@Variety) March 25, 2025
Czytaj także:
- "Skrzyżowanie". Nowy film z Janem Englertem na ekranach kin
- Serial "Porządny człowiek". Krzysztof Czeczot: będzie rollercoaster, a zakończenie zaskoczy wszystkich
kh