Najbardziej śmiały teledysk Queen

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Najbardziej śmiały teledysk Queen
Queen

W którym wideoklipie Queen wystąpiło 65 nagich modelek? Posłuchaj historii na temat kolejnych piosenek legendarnego kwartetu: "Fat Bottomed Girls", "Bicycle Race", "You're My Best Friend" i "Don't Stop Me Now".

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty
+

Codziennie od poniedziałku do czwartku, rano ok. godziny 7:35 możemy posłuchać w Trójce opowieści o najlepszych utworach grupy Queen. Opowiadają Brian May, Roger Taylor i Freddie Mercury. Całość czyta Piotr Metz. Aby odsłuchać opowieści o piosenkach, kliknij w odpowiednie ikony dźwięku znajdujące się po prawej stronie w ramce "Posłuchaj".

"Fat Bottomed Girls"

Zespół wydał utwór na singlu z tzw. podwójną stroną A wraz z utworem „Bicycle Race”. Teksty obu utworów przenikają się zresztą tematycznie. Wokale i chórki w wersji studyjnej piosenki różnią się znacznie od wersji granej na żywo.

 

„Bicycle Race”

Piosenkę napisał Freddie Mercury po obejrzeniu jednego z etapów kolarskiego wyścigu Tour De France. Słynny wideoklip do utworu zakazany w wielu krajach pokazuje wyścig rowerowy 65 pięknych zupełnie nagich dziewczyn na stadionie Wimbledon. Firma wypożyczająca rowery po zorientowaniu się, o co chodzi nakazała zespołowi zakupienie do wszystkich nowych siodełek. Prasa, szczególnie brukowa, szalała.

Brian May: - Trochę olewaliśmy media. Nie poszliśmy standardowym tropem i prasa się wkurzyła. Byli zazdrośni, bo zawsze budowali wszystkim promocję, a my nie mieliśmy dla nich czasu. Oni zrewanżowali się tym samym.


"You’re My Best Friend"

Piosenka autorstwa basisty Queen Johna Deacona zadedykowana jego żonie Veronice. John od lat nie czuje się już związany z byłymi kolegami z zespołu.

Roger Taylor: - John żyje na uboczu. Zdecydował tak już dawno. Jest delikatny, łatwo się denerwuje i po prostu nie chce już stresów showbiznesu, szczególnie po śmierci Freddiego. Żyje po swojemu, ale wciąż jest członkiem Queen. Dostaje swoje tantiemy. Nie widujemy się często. Tak wybrał on sam.

"Don’t Stop Me Now"

Nagrany w studio w Nicei przez Freddiego Mercury’ego utwór został wybrany przez znany motoryzacyjny show „Top Gear” za najlepszą piosenkę do samochodu wszechczasów. Nienawidzący utworu Brian May… odmówił odebrania nagrody. Chętnie zrobił to za to jego fan, Roger Taylor, twierdząc, że jego spory z kolegą zazwyczaj rozwiązywał… Freddie.

- Freddie był świetnym dyplomatą. Ciągle mieliśmy z Brianem różnicę zdań, ale z jego pomocą udawało się nam je rozwiązywać z dobrym rezultatem i bez kompromisów.

 

(kow)

Polecane