Pierwsza furtka życia festiwalowego filmu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pierwsza furtka życia festiwalowego filmu
Fragment plakatu Łodzią po WiśleFoto: materiały promocyjne

Festiwal Łodzią po Wiśle to prezentacja rocznego dorobku studentów Szkoły Filmowej. W tym roku odbędzie się jego IX edycja.

Posłuchaj

Pierwsza furtka życia festiwalowego filmu
+
Dodaj do playlisty
+

- Tegoroczną odsłonę oddaliśmy całkowicie w ręce studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. To oni czuwali nad całą organizacją. Wcześniej imprezę przygotowywał Marcin Malatyński, pełnomocnik rektora. W tym roku zdecydowaliśmy się, że wszystko, razem z wydarzeniami towarzyszącymi, przekażemy studentom – tłumaczy Krzysztof Brzezowski, szef biura promocji Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Gość Trójki przypomina, że festiwal jest coroczną prezentacją prac studentów. W jego repertuarze znajdziemy filmy reżyserskie: dokumentalne i fabularne, etiudy operatorskie i animacje z pracowni animacji i efektów specjalnych. Razem stanowić będą trzy bloki konkursowe. Poza tym odbędą się pokazy projektów drugiego roku reżyserii: cykl dokumentalny Łódź od świtu do zmierzchu, Portret miasta oraz efektów współpracy z Uniwersytetem w Lipsku. Będą też goście specjalni z Pragi i Bratysławy.

Krzysztof Brzezowski przyznaje, że na festiwalu okaże się dopiero jaki studenci prezentują poziom. W tym roku to oni sami przeprowadzili selekcję, wcześniej filmy wybierali wykładowcy.

- Zawsze festiwal Łodzią po Wiśle jest taką pierwszą furtką życia festiwalowego filmu. One potem ruszają w świat i niejednokrotnie zdobywają bardzo prestiżowe nagrody w wielu międzynarodowych konkursach – dodaje gość audycji.

Festiwal rozpocznie się filmem "Sala Samobójców"”, którego reżyser Jan Komasa jest absolwentem szkoły.

W tym roku w jury zasiądą: Andrzej Bart, Tomasz Raczek, Paweł Sala oraz Piotr Śliskowski.

Festiwalowi będzie towarzyszył szereg imprez w Skwerze (filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

Posłuchaj rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Krzysztofem Brzezowskim kliknij dźwięk "Pierwsza furtka życia festiwalowego filmu" po prawej stronie artykułu.

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 10.30.

(dmc)

Polecane