Przesłuchanie Natalii Kukulskiej przed czwórkowym koncertem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przesłuchanie Natalii Kukulskiej przed czwórkowym koncertem

W sobotę wieczorem Natalia Kukulska wystąpi w studiu radiowej Czwórki.My przypominamy spotkanie Artura Orzecha z gwiazdą polskiego pop soulu oraz jej mężem Michałem Dąbrówką.

Posłuchaj

Kolekcja małżeńska
+
Dodaj do playlisty
+

Koncertu Natalii Kukulskiej słuchajcie w czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku" - w sobotę (22 października) po godzinie 18.

W pokoleniu trzydziestolatków Natalia Kukulska jest jedyną gwiazdą z 11 albumami oraz trwającą od ćwierćwiecza karierą na koncie. W połowie lat 90. artystka stała sięp ierwszą polską diwą czarnego popu. Na kolejnych albumach artystka twórczo reagowała na kierunki kształtujące oblicze polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Najlepszym dowodem - opublikowany w 2007 roku krążek "Sexi Flexi", którego brzmienie - wykreowane przez muzyków zespołu Sistars - nawiązywało do estetyki słynnej wytwórni Motown, dokonań Prince'a oraz oldschoolowego hip-hopu.

Kontynuacją tego kierunku jets poniekąd najnowszy album Natalii Kukulskiej, będący wspólnym dziełem artystki oraz jej męża, cenionego perkusisty Michała Dąbrówki. Mimo, że "CoMix" jest spotkaniem muzycznego małżeństwa, na płycie nie ma  wirtuozerskich popisów wokalno-perkusyjnych, ani wyłącznie piosenek traktujących o uczuciach. Jest za to duża dyscyplina, autorskie produkcje oraz oryginalne teksty stanowiące pretekst do zabawy formą muzyczną. Słychać tu analogowe syntezatory, ale też nowoczesną elektronikę, występującą często w kontekście vintage'owych barw.

W trójkowej "Prywatnej kolekcji" Natalia Kukulska oraz Michał Dąbrówka przedstawili utworu muzyków, którzy inspirowali ich przy tworzeniu albumu:

Mary J. Blige Smoke

Peter Gabriel Listening Wind

Belle Beady feat. India Arie Self fulfilling

Robert Kubiszyn Last Call

N*E*R*D Party People

Kenna And Chad Hugo Sun Red Sky Blue

Natalia Kukulska Wierzę w nas

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Kolekcja małżeńska" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Audycji "Prywatna kolekcja" słuchać można na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 14.00.

Polecane