Koncert w Trójce: Voo Voo i Leszek Możdżer na scenie Enter Enea Festival

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert w Trójce: Voo Voo i Leszek Możdżer na scenie Enter Enea Festival
W ramach "Koncertu w Trójce" wysłuchaliśmy wspólnego występu Leszka Możdżera i zespołu Voo VooFoto: PAP/Mateusz Marek

Voo Voo oraz Leszek Możdżer, tym razem również w roli wokalisty, spotkali się na scenie pod koniec maja. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce podczas finału Enter Enea Festival, który odbywał się pod patronatem Trójki. Miesiąc później mieliśmy okazję powrócić do tego niezwykłego występu. 

Tegoroczna, 14. edycja Enter Enea Festival odbywała się od 26 do 29 maja 2024 roku. Za najwyższy poziom muzycznych wrażeń podczas wydarzenia odpowiadali Leszek Możdżer i zaproszeni przez niego artyści z pierwszej ligi światowego jazzu. Na tamtejszej scenie wystąpili m.in. Natalie Tenenbaum, Gard Nilssen’s Supersonic Orchestra i Atom String Quartet.

Finałem imprezy był premierowy koncert Voo Voo i Leszka Możdżera, którzy wspólnym graniem na Enter Enea Festival otworzyli nowy rozdział swojej muzycznej znajomości. 

- To program poniekąd premierowy, bo powstały dwa zupełnie nowe utwory, specjalnie na tę dzisiejszą datę (29.05 - red.). Graliśmy już troszeczkę ze sobą, ale to jest takie nowe otwarcie. Pan Wojciech Waglewski nawet kazał mi śpiewać - opowiadał Leszek Możdzer w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem.

Czytaj także

W niedzielę 30 czerwca powróciliśmy nad Jezioro Strzeszyńskie i wysłuchaliśmy retransmisji koncertu Voo Voo i Leszka Możdżera.

***

qch/wmkor

Polecane