"Pierwsza Trójka - Lista Przebojów" - wizyta w Katowicach i kolejny triumf Kaśki Sochackiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pierwsza Trójka - Lista Przebojów" - wizyta w Katowicach i kolejny triumf Kaśki Sochackiej
Piotr Metz, Tymon Tymański i Olaf Deriglasoff w plenerowym studiu Trójki w KatowicachFoto: Anna Lalka/Polskie Radio

Tym razem Piotr Metz poprowadził "Pierwszą Trójkę - Listę Przebojów" z festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wraz ze zmianą otoczenia pojawiły się przetasowania na podium, choć na pierwszym miejscu utrzymała się Kaśka Sochacka ("Szum"). Z kolei do naszego wyjazdowego studia zawitali artyści, których można usłyszeć ze sceny w Katowicach.

Dla Kaśki Sochackiej i jej piosenki "Szum" to siódmy tydzień w notowaniu "Pierwszej Trójki - Listy Przebojów", jak również kolejny tydzień na szczycie notowania. Poprzednio wraz z nią na podium znaleźli się Pet Shop Boys ("Dancing Star") i Krzysztof Zalewski ("ZGŁOWY"). Wyjazdowe wydanie audycji wprowadziło jednak zmiany w (notabene) pierwszej trójce. Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio Pearl Jam (Wreckage") oraz Pablopavo i Ludziki ("Przetańczone serca").

Oprócz tego w czołowej dwudziestce powitaliśmy trzy nowości: "Wolne Duchy" projektu Męskie Granie Orkiestra, "W naszym zabetonowanym mieście" od The Dumplings oraz "Chyba" Patryka Pietrzaka. 

>>> Zobacz wyniki 7. notowania "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" <<<

Nosowska niekoniecznie o muzyce

Jeśli "Pierwsza Trójka - Lista Przebojów", to i goście. A cenionych artystów w Katowicach na festiwalu Tauron Nowa Muzyka nie brakuje. Gościnią Piotra Metza była więc m.in. Nosowska, która jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji imprezy. Rozmowa dotyczyła jednak nie tylko jej działalności muzycznej.

- Mieszkamy z Pawłem w lesie i to chyba najlepsza decyzja naszego życia. To jest nieprawdopodobne; mieszkamy tam już cztery lata i za każdym razem o poranku ja albo on wypowiadamy ten sam tekst: ale żeśmy trafili. (...) Jeżeli ewidentnie pragniemy czegoś, co miasto oferuje, to wsiadamy w samochód i jedziemy skonsumować to coś. Natomiast rzadko nam się chce. Mam wrażenie, że to miejsce nas "zassało". Myślę, że tam po prostu kwitnę i znalazłam kontakt ze samą sobą - opowiadała artystka.

Tymon Tymański i Olaf Deriglasoff odświeżają firmę

Na festiwalu w Katowicach wystąpi również zespół Kury z Tymonem Tymańskim i Olafem Deriglasoffem w składzie. Dla formacji to powrót po przerwie, a ich ponowne występy spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów. O nowych planach panowie opowiedzieli na antenie radiowej Trójki.

- Zagraliśmy parę koncertów po premierze reedycji płyty "P.O.L.O.V.I.R.U.S.". Okazało się, że na festiwalu w Gdańsku pojawiło się tysiąc fanów. Poszliśmy za ciosem i zagraliśmy osiem koncertów w miejscach dawno przez nas nieodwiedzanych. No i Olaf zapytał: "chłopaku, robimy to czy nie?" - opowiada Tymon Tymański. - Piszemy piosenki, robimy nowe logo. Odświeżamy firmę. (...) Parę lat minęło. Nie jesteśmy tymi samymi ludźmi, ale nadal mamy ten ostry humor, rozumiemy się i przyjaźnimy - dodaje Olaf Deriglasoff.

***

Na "Pierwszą Trójkę - Listę Przebojów" w piątek (21.06) o godz. 19.05 zaprosił Piotr Metz.

Polecane