Festiwal Wschód Kultury: kolektywy na scenie w Rzeszowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Wschód Kultury: kolektywy na scenie w Rzeszowie
W trakcie Koncertu Kolektywów na scenie w Rzeszowie wystąpił m.in. Gizmo VarillasFoto: Karol Makurat/REPORTER/East News

Interdyscyplinarny festiwal kulturalny Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury to jedno z największych tego typu wydarzeń na Podkarpaciu. Tegoroczna, 14. edycja imprezy odbywa się w dniach 21-23 czerwca. Na miejscu jest również radiowa Trójka, na której antenie wyemitowaliśmy Koncert Kolektywów.

Od 2013 roku wydarzenie na Podkarpaciu jest częścią większego projektu - festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Rzeszów, Lublin, Białystok) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (m.in. Ukraina, Gruzja, Armenia). Jego szczególną cechą jest interdyscyplinarność. Oznacza ona, że co roku w programie festiwalu znajdziemy wydarzenia związane z wieloma dziedzinami kultury - między innymi sztuką wizualną, teatrem, tańcem czy muzyką.

Czytaj także: Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie i na antenie Trójki

Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia będzie Koncert Kolektywów, który odbędzie się w piątek 21 czerwca. Hasło wydarzenia w tym roku brzmi "Przemiany i zmiany". Jak wyjaśniają organizatorzy festiwalu, symbolizuje ono tworzenie nowej, wspólnej artystycznej przestrzeni.

W ramach koncertu wspólnie wystąpili artyści z Polski i zagranicy. Na scenie pojawią się Kasia Lins, Paweł Domagała, Tomek Makowiecki oraz Łukasz L.U.C. Rostkowski wraz z Rebel Babel Orchestra. Towarzyszyć im będą m.in.: Gizmo Varillas (Hiszpania), Lubomyr Melnyk (Ukraina) czy Palina (Białoruś). W trakcie wydarzenia wystąpi również ukraińska formacja Antytila; wchodzący w jej skład Taras Topolia wykonał utwór "2step" razem z Edem Sheeranem oraz zaśpiewał w duecie z Bono - frontmanem grupy U2 - podczas koncertu w kijowskim metrze w maju 2022 roku.

Koncert Kolektywów - transmisja na antenie radiowej Trójki

Widowisko będzie można śledzić między innymi za pośrednictwem Programu 3 Polskiego Radia. Na transmisję koncertu zaprosiliśmy od godz. 21.00. 


Posłuchaj

1:38:56
Festiwal Wschód Kultury: kolektywy na scenie w Rzeszowie (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

qch/mat. promocyjne/wmkor

Polecane