Dwa Teatry ponownie w Sopocie. Radiowa Trójka jest na miejscu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dwa Teatry ponownie w Sopocie. Radiowa Trójka jest na miejscu
23. festiwal Dwa Teatry odbędzie się w dniach 22-24 czerwcaFoto: Robert Prach/Polskie Radio

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry" to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Jego 23. edycja rozpocznie się w sobotę 22 czerwca. W tym roku festiwal obędzie się w Sopocie; na miejscu będzie obecny również Program 3 Polskiego Radia.

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej odbywa się raz w roku i jest konkursem słuchowisk oraz spektakli telewizyjnych, które miały swoją premierę w poprzedzającym sezonie. W latach 2001-2019 był organizowany w Sopocie, a w latach 2021-2023 - w Zamościu. Głównymi organizatorami Festiwalu "Dwa Teatry" są Polskie Radio S.A., Telewizja Polska S.A. oraz miasta gospodarze imprezy.

W ramach 23. edycja festiwalu Dwa Teatry powrócą do Sopotu. - Siłą tego festiwalu, poza samą różnorodnością słuchowisk, są też imprezy towarzyszące - mówi Adam Wojtyszko, dyrektor Teatru Polskiego Radia. - W tym roku będą to spotkania z gwiazdami, dwa spektakle na żywo. Robimy z publicznością odcinek "Matysiaków" w sobotę oraz "Ferdydurke" w poniedziałek. Mamy w ten sposób możliwość pokazania, jak powstają słuchowiska. W Sopocie będzie bardzo dziwne i ciekawe święto "Dwóch Teatrów". 

 

>>> Zobacz pełny program Festiwalu Dwa Teatry 2024 <<<

Festiwal Dwa Teatry 2024. Zapraszamy do Trójki na audycje z Sopotu

Wraz z festiwalem do Sopotu zawita redakcja radiowej Trójki. Zaprosimy słuchaczy na audycje z naszego plenerowego studia. Wcześniej jednak festiwalowo-teatralny klimat wprowadzą nas Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz za sprawą audycji "Trójka pod Księżycem" (godz. 0.05). W piątek (20.06) ich gośćmi będą dyrektor Teatru PR, autor słuchowisk i reżyser Adam Wojtyszko oraz zastępca dyrektora Teatru TVP Wojciech Majcherek.

Do Sopotu przeniesiemy się po raz pierwszy w sobotę (22.06). "Scenę Teatralną Trójki" z terenu Festiwalu Dwa Teatry poprowadzi wówczas Barbara Marcinik. Jej gośćmi będą m.in. twórcy słuchowiska, które w konkursie reprezentuje "Scenę teatralną Trójki": autor i reżyser Tomasz Man, odtwórczyni roli głównej Olga Sarzyńska i reżyser dźwięku Andrzej Brzoska. 

 

Po raz kolejny Sopot odwiedzimy w niedzielę (23.06). Stamtąd na "Zagadkową Niedzielę" zaprosi Katarzyna Stoparczyk

***

qch

Polecane