Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Trójka nadaje z festiwalu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Trójka nadaje z festiwalu!
Na festiwalu w Katowicach są obecni m.in. Katarzyna Borowiecka, Agnieszka Obszańska, Gosia Jakubowska i Maciej JankowskiFoto: Ania Lalka/Polskie Radio

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice wystartował! W tym roku, na 19. edycji imprezy, zameldowała się również radiowa Trójka, która jest patronem wydarzenia. Od czwartku (20.06) zapraszamy słuchaczy na audycje nadawane z Katowic.

Tegoroczna, 19. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice odbywa się w dniach 20-23 czerwca. Organizatorzy mogą jak co roku pochwalić się wyjątkowymi projektami artystycznymi, Róisín Muprhy na czele. Warto zaznaczyć, że tym razem kobieca reprezentacja w lineupie festiwalu jest nadzwyczaj silna. Poza gwiazdą, znaną zarówno z solowych dokonań jak i działalności w grupie Moloko, w Katowicach wystąpią m.in. Kelly Moran, Mimi Love i Franca, Nosowska oraz Daria ze Śląska.

Nie zabraknie również powrotów na tauronową scenę. Po 18 latach na festiwalu ponownie wystąpi DJ Krush, który występował podczas pierwszej edycji wydarzenia. Do tego możemy dołożyć chociażby Kury Tymona Tymańskiego, Nene Heroine oraz Marcina Maseckiego ze swoim trio i specjalnym projektem "Boleros y más" aby mieć pewność, że koncerty dostarczą niepowtarzalnych emocji.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Radiowa Trójka na festiwalu!

Przez wszystkie dni w Katowicach obecni będą dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia. Słuchaczy zaprosimy na specjalne audycje nadawane prosto z festiwalu. Na początek, w czwartek (20.06)na audycję "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.00) z Katowic zaprosiła Katarzyna Borowiecka. Tego samego dnia powróciliśmy do Katowic w audycji "Klub Trójki" (godz. 20.00), na którą zaprosili Michał Nogaś i Anna Dudzińska.


Posłuchaj

1:07
Tauron Nowa Energia 2024: Trójka nadaje z Katowic! (Terra Kultura/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


W piątek (21.06) naszą wizytę na festiwalu zaczęliśmy od "Pierwszej Trójki - Listy Przebojów" (godz. 19.00). Wyjątkowe, krótsze niż zwykle wydanie audycji z Katowic poprowadził Piotr Metz. Z kolei od godz. 22.40 do północy w festiwalowym klimacie utrzymywały nas Gosia Jakubowska i Maciej Jankowski.

Sobotę (22.06) na festiwalu rozpoczęliśmy audycją "Wszystko Wszędzie Teraz" Katarzyny Borowieckiej (godz. 13:00), nadawaną na żywo z Katowic. Na Górny Śląsk przenieśliśmy się także wieczorem wraz z Gosią Jakubowską, która poprowadziła stamtąd audycję "N3" (godz. 21.00).

Naszą wizytę na festiwalu Tauron Nowa Muzyka zakończyliśmy w niedzielę (23.06). Tego dnia, na żywo z Katowic, audycję "Potrójne Pasmo Przenoszenia" od północy do godz. 2.00 poprowadził Michał Margański.

***

qch/mat. promocyjne

Polecane