Mrozu, Zawiałow i Kacperczyk – wolne duchy zapraszają na Męskie Granie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
  • Objazdowy festiwal Męskie Granie organizowany jest od 2010 roku.
  • Każdej edycji imprezy towarzyszy specjalnie na tę okoliczność napisany hymn, wykonywany przez Orkiestrę Męskiego Grania. Przewinęła się przez nią cała plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski.
  • Hymn tegorocznej edycji Męskiego Grania nosi tytuł "Wolne duchy".

Artystyczny trzon ekipy 15. edycji Męskiego Grania stanowią Daria Zawiałow, Mrozu oraz bracia Paweł i Maciej Kacperczykowie. – Każdy z nas na pewno jest wolnym duchem albo tego wolnego ducha chce w sobie pielęgnować. Na pewno chcielibyśmy, żeby te duchy przyfrunęły pod scenę Męskiego Grania, na chwilę odpięły się z Matrixa i celebrowały to 15-lecie wśród brzmień gitar, basówek, perkusji i wokali – mówi Mrozu.

"Wolne duchy" to także tytuł tegorocznego hymnu Męskiego Grania. Nagranie wokali do tej piosenki zajęło Darii zaledwie 11 minut. – To rekord, który ustanowiłam absolutnie przypadkiem, ponieważ to miał być tylko pilot, te wokalne nie miały być docelowe, no ale udało się – zdradza wokalistka.

Miłość trwała jak muzyka

Napisany wspólnie przez członków formacji Męskie Granie Orkiestra 2024 tekst utworu opowiada historię wakacyjnej miłości, która opiera się upływowi czasu. – Ta para spotyka się znowu w tym samym miejscu, przetrwała próbę czasu, tak samo jak, wydaje mi się, przetrwała miłość do Męskiego Grania wśród fanów tego projektu – tłumaczy Mrozu.

Kolektywnym dziełem jest też sama kompozycja, która początkowo powstawała w domku na wsi, ale ostatecznych kształtów nabrała w studiu Pawła Kacperczyka w Warszawie, z producencką pomocą DrySkulla. – Daliśmy tej piosence się stworzyć, po prostu wypłynęło to z nas – opowiada Paweł.

źródło: YouTube/MeskieGranie

Nobilitacja i spełnienie marzeń

Bracia Kacperczyk, aktywni na muzycznej scenie od kilku lat, w tym roku debiutują w składzie Męskiego Grania. – Wierzyliśmy, że to się w końcu uda i ta propozycja do nas przyjdzie. Zawsze podobało nam się to, co się działo na Męskim Graniu. Lubimy koncerty, lubimy grać muzykę na żywo. Fajne jest też to tworzenie utworu z innymi artystami. Na pewno jest to dla nas nobilitacja i spełnienie marzeń – mówi Maciej.


Posłuchaj

7:06
Mrozu, Zawiałow i Kacperczyk – wolne duchy zapraszają na Męskie Granie (Rotacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 
Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Rotacja
Prowadzi: Gosia Jakubowska
Data emisji: 11.06.2024
Godzina emisji: 19.39

kc/kormp

Polecane