Jazz Around Festival 2024 - tym razem w Zamku Ujazdowskim w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jazz Around Festival 2024 - tym razem w Zamku Ujazdowskim w Warszawie
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek UjazdowskiFoto: Shutterstock/Artur Bociarski

Marek Szymański - dyrektor artystyczny Jazz Around opowiedział o specyfice festiwalu, łączeniu różnych perspektyw oraz podróżowaniu przez różne środowiska, kultury i gatunki wokółjazzowe. W tym roku miejscem festiwalu będzie stołeczny Zamek Ujazdowski.  

  • W 2022 Jazz Around Festival gościł w Mosznej, rok później w Katowicach, a w 2024 roku odwiedzi stolicę Polski.
  • Trzeci Jazz Around Festival odbędzie się w tym roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie w dniach 28-29 czerwca.


Jazz Around Festival to wydarzenie muzyczne, które gromadzi miłośników brzmień okołojazzowych z całej Polski. To podróż przez świat muzyki, pełna niespodzianek, emocji i niezapomnianych koncertów. Podróż przez różnorodne odmiany muzyki, podczas której prezentowany jest szeroki wachlarz brzmień i stylów.

Jazz Around Festival w Zamku Ujazdowskim

W tym roku festiwal odbędzie się w stolicy. Premierowy Jazz Around Festival w 2022 roku był zorganizowany w zamku w Mosznej. W zeszłym roku festiwal gościł w katowickim NOSPR i MCK. W tym roku przyszedł czas na stolicę i Zamek Ujazdowski, z jego historycznymi murami i pięknymi ogrodami. Zamek Ujazdowski jest od 1985 roku siedzibą Centrum Sztuki Współczesnej.


- Każdego roku jesteśmy w innym miejscu na mapie Polski, ale liczę po cichu, że to miejsce, które wybraliśmy w tym roku, będzie docelowym. Mam nadzieje, że festiwal na stałe zagości w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie - mówi Marek Szymański, dyrektor artystyczny Jazz Around. - Postanowiliśmy w tym roku postawić także dwie sceny plenerowe przy Zamku Ujazdowskim, aby nawiązać do tej tradycji pierwszego festiwalu w zamku w Mosznej. - dodaje.  

Czytaj także


Dodatkowe atrakcje Jazz Around 

Podczas Jazz Around Festival eksplorowane są różne brzmienia, style i tradycje muzyczne. Organizatorzy są otwarci na różnorodność artystyczną i kulturową. O atmosferze panującej podczas festiwalu krążą już legendy. W tym roku organizatorzy przygotowali także dodatkowe urozmaicenia.  

- Oprócz muzyki, która podczas festiwalu jest najważniejsza, przygotowaliśmy w tym roku także dodatkowe atrakcje - kontynuuje Marek Szymański. - Będzie to giełda winyli, gdzie będzie można przejrzeć około 5000 płyt. Będą targi rzeczy ładnych. Planujemy projekcje kinowe. Odbędą się również otwarte dla publiczności wywiady z artystami - dodaje.   


Program festiwalu

W piątek 28 czerwca podczas Jazz Around zaprezentują się: Alfa Mist, Avishai Cohen Trio, Brekky Boy, GeeJay, Giacomo Turra & The Funky Minutes, Joel Culpepper, Marcin Masecki Big Band, Nubya Garcia, Wojtek Mazolewski Quintet. W sobotę 29 czerwca: Ania Szarmach, Emily King, Jazzbois, Lady Blackbird, Łona x Konieczny x Krupa, Madison McFerrin, Nene Heroine, Poluzjanci, Youngr.


Posłuchaj

6:40
Marek Szymański - dyrektor artystyczny Jazz Around Festival (Dobrego Dnia! / Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Dobrego dnia!
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Marek Szymański (dyrektor artystyczny Jazz Around Festival)
Data emisji: 10.06.2024
Godzina emisji: 11.19

dm

Polecane