Pola Chobot & Adam Baran oraz mop – muzyczna młodość na koncercie w Trójce [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

To były aż dwa koncerty! W Studiu im. Agnieszki Osieckiej pojawiły się najciekawsze głosy młodej polskiej alternatywy: duet Pola Chobot & Adam Baran oraz artysta ukrywający się pod pseudonimem mop. Koncert organizowany został we współpracy z festiwalem Great September, którego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 września w Łodzi.

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Programu III Polskiego Radia 

Pola Chobot i Adam Baran to jeden z najciekawszych duetów polskiej sceny alternatywnej. Ona to wokalistka, pianistka, autorka słów i muzyki. On – gitarzysta, autor muzyki i producent. Wspólnie tworzą muzykę z pogranicza alternatywy i dark popu. Ich twórczość charakteryzują poetyckie, mocne teksty, emocjonalny wokal i niekonwencjonalne gitary.

Pola i Adam po mistrzowsku manipulują aurą dwuznaczności, niepokoju i melancholii, tworząc gęsty, niemal kinowy obraz i atmosferę. Zadebiutowali w listopadzie 2019 roku świetnie przyjętym albumem pt. "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?". Mają też na koncie EP-kę "Trzeba mi" oraz wydaną w kwietniu 2024 roku płytę długogrającą "Burza". 

źródło: YouTube / Pola Chobot & Adam Baran

David Kaletka alias mop komponuje, pisze teksty, śpiewa oraz gra na klawiszach i gitarach. Każdy utwór tworzy od początku do końca samemu w swoim domowym zaciszu. W 2022 roku zadebiutował na festiwalu Great September, rozgrzewał publiczność przed koncertami Ralpha Kamińskiego, a w 2023 zagrał swój własny koncert na Off Festivalu, promując na nim debiutancką płytę pt. "Dziecko Słońca".

Jego wspólny projekt z Dawidem Grzelakiem, zatytułowany "Warszawa Dawidy", został nominowany do nagrody "odkrycia roku" w plebiscycie Empiku.

źródło: YouTube / Dawid Grzelak

Czytaj też:

kk 

Polecane