Wodecki Twist Festiwal po raz siódmy. "Mieszamy pokolenia, barwy i style"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wodecki Twist Festiwal po raz siódmy. "Mieszamy pokolenia, barwy i style"
Od lewej: Kuba Badach, Olga Szomańska, Alicja Majewska i Sławek Uniatowski podczas koncertu "Oczarowanie" w ramach 6. edycji festiwalu Wodecki TwistFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Po raz siódmy kilkudziesięciu wspaniałych artystów przypomni publiczności najpiękniejsze piosenki lat 70-tych oraz zaprezentuje najnowszą polską muzykę. To w ramach Wodecki Twist Festiwal, który rozpocznie się 7 czerwca. W tym roku impreza skupi się nie tylko na twórczości Zbigniewa Wodeckiego, ale i jego przyjaciołach. - Wydaje mi się, że to jest ten moment, by rozszerzyć troszkę repertuar - przyznaje Katarzyna Wodecka - organizatorka Wodecki Twist Festiwal

  • 7. Wodecki Twist Festiwal odbędzie się w dniach 6-9 czerwca.
  • Wydarzenie ma nie tylko przypominać twórczość Zbigniewa Wodeckiego, ale i prezentować szerszej publiczności młodych artystów.

Tegoroczna edycja Wodecki Twist Festiwal zgodnie z tradycją rozpocznie się od uroczystej gali i chóralnej inauguracji  pod hasłem "Zacznij od Bacha". 7 czerwca, w samo południe, na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego.

Festiwal potrwa do 9 czerwca. - Mamy ogromnie dużo koncertów. I jak to w twiście, mieszamy pokolenia, barwy i style - opowiada w radiowej Trójce Katarzyna Wodecka. Organizatorka wydarzenia dodaje, że w tym roku gala inauguracyjna będzie dedykowana również przyjaciołom Zbigniewa Wodeckiego. - Będzie to oczywiście Anna Jantar i Andrzej Zaucha. Nie będę może zdradzać do końca, ale same gwiazdy w lineupie pokazują kogo zaśpiewamy - zapowiada rozmówczyni Radosława Nałęcza.

Twórczość Zbigniewa Wodeckiego wciąż inspiruje

Jak zaznacza Katarzyna Wodecka, festiwal ma również oddać scenę młodym, niekoniecznie znanym artystom. - Taka jest też trochę misja festiwalu, nie tylko z nazwy, ale i samej idei, aby nie tylko grać Zbyszka Wodeckiego. On dalej jest grany w telewizjach i radiostacjach, i niech tak będzie. Ale ta muzyka jest na tyle ogromnym potencjałem, że nie ma nic ważniejszego niż pokazywać ją młodym ludziom - opowiada gościni radiowej Trójki.

W trakcie festiwalu wybrzmią m.in. nowe aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego, które przygotował Kamil Pater. Jego album "WODECKI / PATER" to efekt współpracy twócó Wodecki Twist Festiwal i Męskiego Grania. Do udziału w nagraniach autor zaprosił m.in. Paulinę Przybysz, Natalię Przybysz i Justynę Święs oraz młodych artystów, takich jak: Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski czy Wiktor Waligóra.  - Kamil stworzył nam cudowności; po prostu projekt, który jest jedną wielką przyjemnością - mówi organizatorka Wodecki Twist Festiwal.

Najczęściej czytane

Część koncertów przewidzianych w festiwalowym programie odbędzie się w centrum kongresowym ICE Kraków. Wstęp na odbywające się tam wydarzenia będzie bezpłatny, podobnie jak na występy plenerowe zaplanowane na trzeci dzień imprezy (9.06). - Wszystko będzie kręciło się wokół uśmiechu, przyjemności i czerwca. Tak zawsze jest na tym festiwalu: my się wszyscy przyjaźnimy - zaprasza Katarzyna Wodecka.


Posłuchaj

14:58
Wodecki Twist Festiwal po raz siódmy. "Mieszamy pokolenia, barwy i style" (Program Środka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Program Środka
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Gość: Katarzyna Wodecka (organizatorka Wodecki Twist Festiwal)
Data emisji: 29.05.2024
Godzina emisji: 13.17

qch


Polecane