Afera Funduszu Sprawiedliwości. Michał Kamiński: nie wierzę, że Kaczyński nie wiedział o tym systemie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Dzisiaj już bardzo trudno jest mówić inaczej o całym ugrupowaniu, które rządziło w Polsce przez ostatnich osiem lat, jako po prostu o ugrupowaniu noszącym charakter zorganizowanej grupy zmierzającej do tego, by kryć przestępstwa, popełniać przestępstwa, a także opakowywać je medialnie - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Michał Kamiński (Trzecia Droga - PSL).

Minister sprawiedliwości złożył do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. To były wiceminister sprawiedliwości, wymieniany w kontekście nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Kamiński: nie wierzę, że Kaczyński nie wiedział o tym systemie

Michał Kamiński komentował dyskusję wokół nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. Jego zdaniem ani zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego, ani jego przeciwnicy nie uwierzą, że nie wiedział o systemie, który został stworzony.

- Mogę uwierzyć, że nie wiedział o jakichś aspektach działania tego systemu - wskazał.

- Dziś w obiegu publicznym należy przestać używać słowa "prezes", "przewodniczący" czy w jakikolwiek inny sposób "przywódca" PiS, ale "herszt" Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński był hersztem tej grupy, która w Polsce rządziła. Dzisiaj widzimy także, że nosiła ona charakter tego typu organizacji choćby z nagrań, które słyszymy, jak oni o sobie wzajemnie mówili, dokładnie tak, jak gangsterzy mówią o sobie - zaznaczył.

"Niewyobrażalne złodziejstwo i niszczenie państwa polskiego"

Gość audycji komentował także zbliżające się wybory do europarlamentu. - W moim najgłębszym przekonaniu część przywódców naszej koalicji popełniła błąd, grając na polaryzację (…). Ludzie mają już dość dyskusji o tym, kto jest czyim agentem i opluwania się przez polityków. Ludzie czekają na wnioski o zdejmowanie immunitetów. To jest metoda, która będzie miała wpływ na wynik wyborów - ocenił. 

- Ludzie codziennie dostają informacje potwierdzające to, co podejrzewali, że mieliśmy do czynienia z niewyobrażalnym złodziejstwem i niszczeniem państwa polskiego. Oczekują, że wybraliśmy władze nie po to, by uprawiać publicystykę na ten temat i jeszcze bardziej dzielić elektoraty, ale by konkretnych ludzi wyciągać i stawiać pod pręgierzem opinii publicznej i przed sądem, karać i wsadzać do więzień - stwierdził Kamiński.

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj

45:36
Michał Kaminski o rozliczeniu rządów PiS (Bez uników/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: Bez uników
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Michał Kamiński 
Data emisji: 29.05.2024
Godzina emisji: 08.13

IAR/Trójka/ka/pr/kormp

Polecane